ŁYŻWY NA KOŁEK, ROLKI NA NOGI!

29 kwietnia, 2016 | by Bogusław Zawadzki
ROLKARSTWO
0

Sezon rolkarski czas zacząć. Inauguracyjne zawody odbyły się tydzień temu w Stolnie (województwo kujawsko-pomorskie) i – oczywiście – na starcie nie mogło zabraknąć reprezentantów Giżycka.

Impreza w Stolnie to pierwsza odsłona cyklu „Roll & Run”, składającego się z trzech ogólnopolskich zawodów dla miłośników jazdy na rolkach, nordic walking i biegania. Arenami kolejnych zmagań będą Bukowiec (10 lipca) oraz Bydgoszcz (10 września) i z wielką dozą pewności można stwierdzić, że w tych miejscowościach także zobaczymy rolkarzy znad Niegocina. Na starcie w Stolnie stanęło ich pięcioro: Leszek Lachowicz (MOSiR Giżycko), Anna Stankiewicz, Bogumił Abram, Andrzej Lemieszek i Arkadiusz Słowik (wszyscy Giżyckie Stowarzyszenie Łyżwiarskie „Czarne Pantery”.

nasi

Rolkarze rywalizowali na dystansie 21 kilometrów. Z naszych reprezentantów (wszyscy startowali w kategorii 50-59 lat) najlepszy czas osiągnął Bogumił Abram, sklasyfikowany na 46. miejscu w kategorii open i na 7. pozycji w grupie wiekowej. Tuż za nim finiszował Andrzej Lemieszek (47. w open i 8. w kategorii wiekowej), a jako 54. linię mety przekroczył Leszek Lachowicz (10. miejsce w M 50-59). Wygraną w swojej grupie wiekowej kobiet zanotowała Anna Stankiewicz, której plecy na „kresce” oglądały nie tylko rywalki, ale i kilku rywali (w open pani Anna uplasowała się na miejscu 55.). Jako 88. i zarazem 14. w stawce rolkarzy do 59. roku życia na mecie zameldował się natomiast Arkadiusz Słowik.