BRĄZ WOJTKA DĘBOSKIEGO

23 listopada, 2016 | by Bogusław Zawadzki
SHORT TRACK
0

Kolejny udany występ mają za sobą członkowie sekcji short tracka, działającej przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Giżycku. Z zawodów EVO CUP w Białymstoku nasi reprezentanci wrócili wprawdzie tylko z jednym medalem, ale biorąc pod uwagę bardzo mocną obsadę imprezy i wyniki osiągnięte przez giżycczan można być zadowolonym i z tak skromnego dorobku.

W imprezie na Podlasiu wystartowało ponad 250 zawodników z pięciu krajów. Dla czwórki reprezentantów UKS Short Track MOSiR Giżycko (podopiecznych Tomasza Wróblewskiego i Sławomira Treszczyńskiego) był to absolutny debiut w zawodach międzynarodowych. Tym większe słowa uznania dla Wojciecha Dęboskiego, który już pierwszego dnia stanął na najniższym stopniu podium w wyścigu na 777 m w kategorii junior D. Na pozostałych dystansach Wojtek zajmował 6. i 5. miejsca (odpowiednio: na 333 i 500 m), co w wieloboju dało mu 5. lokatę. Dwie pozycje niżej uplasował się Jakub Ekstowicz, któremu niewiele zabrakło do „pudła” w biegach na 333 (5.) i 500 m (4). Na tak szczęśliwym dla Wojtka Dęboskiego dystansie 777 m Kuba był 8.

W Białymstoku wystartowali także Daniel Fligiel (junior E) i Aleksandra Mieronowicz (juniorka D). Oboje poprawili swoje rekordy życiowe, a w łącznej punktacji Daniel zajął 13, zaś Ola – 29. miejsce.