BRYGADA STRACIŁA PUNKTY I… ZOSTAŁA MISTRZEM!

Luty 18th, 2017 | by Bogusław Zawadzki
BRYGADA STRACIŁA PUNKTY I… ZOSTAŁA MISTRZEM!
LIGA HALOWA
0

Na dwie kolejki przed końcem drużyna 15.BZ I zapewniła sobie tytuł mistrza giżyckiej „halówki”. „Zawiszacy” zrealizowali więc „cel minimum”, ale… nie uda się im zakończyć rozgrywek z kompletem punktów, o czym sami piłkarze świeżo upieczonego mistrza zaczęli głośno mówić od pewnego czasu. W sobotę zwycięski marsz Brygady przerwała bowiem Blaugrana, czyli wicelider tabeli.

Mecz „na szczycie” zakończył się podziałem punktów (1:1), z którego tak naprawdę żadna z drużyn nie może być usatysfakcjonowana. Brygada – bo przyzwyczajona do wygrywania musiała nagle wyjść ze swojej roli (a to zawsze boli), a Blaugrana – bo paradoksalnie remis z wielkim faworytem nie zapewnia jej jeszcze miejsca na podium w ostatecznym rozrachunku. Najwięksi rywale drużyny Macieja Kudyka – Żaglownia Panaś i Oleńka – to też nie nowicjusze i wiedzą, o co grają. W sobotę oba teamy wypunktowały swoich przeciwników i nadal liczą się w walce o medale. Po drugim w tym sezonie zwycięstwem nad Centerpaszem pozycję „czerwonej latarni” opuścił ubiegłoroczny mistrz Graf.

WYNIKI 12. KOLEJKI PIERWSZEJ LIGI

JUNIOR MAMRY – ŻAGLOWNIA PANAŚ 2:3

OLEŃKA – AGROLIDER 5:2

GRAF – CENTERPASZ 3:1

BLAUGRANA – 15.BZ I 1:1

W tabeli prowadzi 15.BZ I (34 pkt) przed Blaugrana (26), Żaglownia Panaś (24) i Oleńką (22). Kolejne mecze już w niedzielę, 19 lutego. Zagrają:

godz. 17.00 ŻAGLOWNIA PANAS – CENTERPASZ

godz. 17.35 AGROLIDER – GRAF

godz. 18.10 15 BZ I – OLEŃKA

godz. 18.45 BLAUGRANA – JUNIOR MAMRY

Szczególnie polecamy, oczywiście, starcie 15 BZ I z Oleńką, które bedzie ważne nie tylko dla klasyfikacji drużynowej. Na parkiecie spotkają się bowiem dwaj najlepsi snajperzy ligi: Piotr Pawlik z Oleńki (23 gole) i Paweł Aleksandrowicz z Brygady (22).

bz

Comments are closed.