ŚLĄSKI WEEKEND W GIŻYCKU

Sierpień 5th, 2022 | by Bogusław Zawadzki
ŚLĄSKI WEEKEND W GIŻYCKU
Aktualności
0

Śląskie na Mazurach? Tak! Dwa weekendy sierpnia – pierwszy w Giżycku (5-7 sierpnia), drugi w Mikołajkach (12-15 sierpnia) -należeć będą do Śląskiego! To właśnie w tych dwóch miejscowościach zaplanowana została letnia akcja promocyjna województwa będąca zwieńczeniem tegorocznej współpracy regionalnych organizacji turystycznych w zakresie wzajemnej promocji turystycznej pomiędzy Województwem Śląskim a Województwem Warmińsko-Mazurskim. Śląskie promować się będzie wśród mieszkańców i turystów odpoczywających w  Krainie Wielkich Jezior, podobnie jak Warmia i Mazury promowały się podczas Święta Krainy Górnej Odry w czerwcu – na Festiwalu Górnej Odry.

Warmińsko-mazurskie to jeden z najpopularniejszych kierunków wyjazdów turystycznych Polaków, w tym również mieszkańców województwa śląskiego oraz turystów z zagranicy. To ogromy potencjalny rynek promocyjny, z którego chcemy, jako województwo śląskie, skorzystać. Dlatego, wespół z zarządcami naszych regionalnych marek turystycznych, zaplanowaliśmy dużą akcję outdoorową realizowaną w samym sercu Krainy Wielkich Jezior, przez dwa sierpniowe weekendy 5-7 sierpnia w Giżycku oraz 12-15 sierpnia w Mikołajkach, gdzie zaprezentujemy  turystyczną atrakcyjność województwa śląskiego, ze szczególnym uwzględnieniem oferty marek turystycznychmówi Adam Wawoczny, prezes zarządu Śląskiej Organizacji Turystycznej.

Wobec ograniczonych możliwości wykorzystania niektórych tradycyjnych narzędzi promocyjnych, takich jak targi turystyczne, Śląska Organizacja Turystyczna postanowiła skorzystać ostatnio bardzo popularnych narzędzi promocyjnych jak promocjana świeżym powietrzu, w miejscowościach turystycznych,na lądzie i na wodzie.

W ramach prezentacji regionu w Giżycku i Mikołajkach staną miasteczka promocyjne prezentujące marki turystyczne: Beskidy, Śląsk Cieszyński, Jurę Krakowsko-Częstochowską, Krainę Górnej Odry.

Zaplanowano m.in. stanowisko wspinaczkowe na przenośnej ściance obsługiwanej przez instruktorów z Grupy Jurajskiej GOPR wraz ze strefą chill-out, występy Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, zumbę z Raczkiem Modraczkiem z Krainy Górnej Odry, koło fortuny z nagrodami, warsztaty bibułkarskie, zielarskie i mydlarskie oraz kapela góralska. Poza eventami realizowanymi na lądzie działania promocyjne będą realizowane również na wodzie: po jeziorach mazurskich będzie pływał specjalnie oznakowany jacht oraz specjalna ekologiczna jednostka pływająca z katowickiego AWF, przyciągająca uwagę swoim oryginalnym wyglądem oraz nietypowym napędem słonecznym,  których zadaniem będzie podejmowanie działań promocyjnych w mazurskich portach i przystaniach, do których będą zawijały.

– To będzie prawdziwa promocyjna inwazja Śląskiego na Warmię i Mazury, która, mamy nadzieję, przyniesie oczekiwane efekty zachęcające do przyjazdu do naszego regionu – dodaje Adam Wawoczny. Należy podkreślić, że już od początku roku realizowane są wymienne działania promocyjne obu regionów, w postaci informacyjnej kampanii w mediach społecznościowych oraz opracowaniem wspólnego wydawnictwa prezentującego oba regiony, dystrybuowanego w obiektach hotelowych oraz punktach informacji turystycznej obu regionów.

 

Akcja promocyjna w Giżycku:

Miejsce: Giżycko – Ekomarina

Godziny akcji 5-7.08.22:

Piątek 5.08 w godzinach:  16:00 – 20:00
Sobota (AIRSHOW) 6.08 w godzinach: 10:00 – 19:00
Niedziela (AIRSHOW) 7.08 w godzinach: 10:00 – 16:00

 

Akcja promocyjna w Mikołajkach:

Miejsce: Mikołajki – Promenada

Godziny akcji 12-15.08.22:

piątek 12.08 w godzinach: 16:00 – 20:00
sobota 13.08 w godzinach:  12:00 – 19:00
niedziela 14.08 w godzinach:  12:00 – 19:00
poniedziałek 15.08 w godzinach:  12:00 – 15:00

Comments are closed.