WEEKEND Z JÓZEFEM MŁYNARCZYKIEM

Grudzień 19th, 2015 | by mosir
WEEKEND Z JÓZEFEM MŁYNARCZYKIEM
FUTSAL
0

Józef Młynarczyk, legenda polskiego futbolu, odwiedzi Giżycko. Znakomity przed laty bramkarz będzie gościem honorowym konferencji i turnieju, organizowanych przez Mazurską Akademię Piłkarską w hali Centralnego Ośrodka Sportu.

Konferencja rozpocznie się w sobotę (19 grudnia) o godz. 18.00, a wykład wygłosi dr Dominika Wilczyńska z AWFiS w Gdańsku. Tematem konferencji będzie rola rodziny w rozwoju talentu sportowego u dzieci. Józef Młynarczyk zapowiedział udział w sobotnim spotkaniu. Natomiast w niedzielę srebrny medalista Mistrzostw Świata w Hiszpanii w 1982 roku obejrzy zmagania adeptów futbolu (rocznik 2005) w turnieju halowym, nad którym objął patronat. W imprezie zobaczymy młodych piłkarzy Gola Giżycko, Granicy Kętrzyn, Vęgorii Węgorzewo, Mini-Soccera Mrągowo oraz po dwie drużyny Kurpika Kadzidło i gospodarza turnieju giżyckiej Mazurii. Początek turnieju o godz. 8.30.

bz

NASZ GOŚĆ

Józef Młynarczyk ma 62 lata. Był bramkarzem Astry Nowa Sól, Dozametu Nowa Sól, BKS Stal Bielsko-Biała, Odry Opole, Widzewa Łódź, SC Bastia (Francja) i FC Porto (Portugalia). W dorobku klubowym ma dwa tytuły mistrza Polski z Widzewem oraz trofea wywalczone z FC Porto: dwukrotne mistrzostwo Portugalii, Puchar Portugalii, Puchar Interkontynentalny, Superpuchar UEFA i Puchar Mistrzów. W reprezentacji Polski Józef Młynarczyk rozegrał oficjalnie 42 mecze, w tym 9 z opaską kapitana. Dwukrotnie – w 1982 i 1986 roku – uczestniczył w mistrzostwach świata, zdobywając z drużyną narodową srebrny medal za trzecie miejsce w Hiszpanii. Jest członkiem Klubu Wybitnego Reprezentanta.

Comments are closed.