FUTBOL PRZEZ DUŻE „F” ZAGOŚCI NAD NIEGOCINEM

Grudzień 22nd, 2015 | by mosir
FUTBOL PRZEZ DUŻE „F” ZAGOŚCI NAD NIEGOCINEM
FUTSAL
0

To już więcej niż pewne! Będziemy mieć w Giżycku piłkarską Ekstraklasę! I to jeszcze w tym roku!

Piłkarze Mamr Giżycko w bieżącym sezonie spisują się całkiem przyzwoicie, ale jeszcze nie na tyle dobrze, by regularnie rywalizować z futbolistami Legii Warszawa, Cracovii Kraków czy Pogoni Szczecin. Skoro zatem na razie my nie możemy być w Ekstraklasie, to Ekstraklasa zawita do nas. W poświąteczny poniedziałek (28 grudnia) w mieście nad Niegocinem odbędzie się II Halowy Turniej o Puchar Łukasza Brozia (na zdjęciu), zwieńczony popołudniowym „Turniejem z Gwiazdami” z udziałem graczy czołowych polskich klubów. Imprezę organizują: GKS Mamry Giżycko, MUKS Szkółka Piłkarska „Gol” oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Giżycku.

Zanim jednak na parkiecie hali MOSiR pełnią blasku rozbłysną gwiazdy krajowych stadionów, zobaczymy w akcji futbolistki i adeptów „kopanej”. Rywalizacja planowana jest od godz. 8.30 w trzech giżyckich halach. I tak na terenie COS OPO walczyć będzie po 6 zespołów w kategoriach U-8 i U-10, w hali MOSiR zmagania wyłonią najlepszy spośród 9 teamów w kategorii U-12, a areną walki 9 żeńskich ekip będzie hala Zespołu Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu. W sumie na trzech parkietach zaprezentuje się ponad 350 zawodników i zawodniczek z takich miejscowości jak Łochów, Łomża, Korsze, Wydminy, Reszel, Ełk, Węgorzewo, Mrągowo, Bartoszyce, Olsztyn, Miłki, Kętrzyn i – oczywiście – Giżycko. Zakończenie wszystkich zawodów przewidziano na godz. 15.30, miłośnicy dobrej piłki zdążą zatem na wspomniany „Turniej z Gwiazdami”, który o godz. 16.00 rozpocznie się w hali MOSiR przy ul. 3 Maja.

Łukasz Broź i Marcin Budziński piłkarsko (i nie tylko) „raczkowali” w Giżycku. Dziś ten pierwszy jest podstawowym graczem wicemistrza Polski i aktualnego wicelidera tabeli Ekstraklasy Legii Warszawa, drugi stanowi o sile Cracovii Kraków, która rok 2015 zakończyła na znakomitej trzeciej pozycji w najwyższej w Polsce klasie rozgrywkowej. Obaj byli piłkarze Mamr zapowiedzieli udział w poświątecznym „Turnieju z Gwiazdami”. Chęć przyjazdu nad Niegocin zadeklarowali także Piotr Żemło z krakowskiej Wisły (kolejny wychowanek naszej „Gieksy”), Krzysztof Ostrowski ze Śląska Wrocław i Patryk Małecki z Pogoni Szczecin. Czy taka obsada zapewni „Gwiazdom” końcowy sukces? Pięć pozostałych ekip z pewnością tanio skóry nie sprzeda, co nas – kibiców – może jedynie cieszyć. Formę przed starciem z „Diabłem”, „Budzikiem” i ich ekstraklasową kompanią już szykują Samorządowcy Giżycko, Trenerzy Akademii Piłkarskiej Mamry Giżycko, 15. Giżycka Brygada Zmechanizowana, czwartoligowi seniorzy Mamr i zdolni giżyccy juniorzy, występujący w lidze wojewódzkiej. Wstęp na imprezę jest – rzecz jasna – bezpłatny.

bz

Comments are closed.