W ŚRODĘ PIERWSZY GWIZDEK!

Kwiecień 29th, 2016 | by Bogusław Zawadzki
W ŚRODĘ PIERWSZY GWIZDEK!
LIGA ORLIKOWA
0

Uznawana za pechową trzynastka i szczęśliwa siódemka – oto liczby tegorocznej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej Szóstek. W siódmej edycji zmagań na „Orliku” przy SP 7 kibice zobaczą w akcji trzynaście zespołów. Rozgrywki ruszają już w najbliższą środę (4 maja).

Na początek trzy nowości. Pierwsza to trybuny z krzesełkami w żółto-zielonych barwach giżyckiego MOSiR, które na stałe zamontowano na „Orliku” w miniony czwartek i które z całą pewnością ułatwią kibicom oglądanie meczów. Druga nowość to nawiązanie przez organizatorów ligi współpracy z Fundacją „Orlik Polska”, działającą pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, która od kilku lat realizuje ogólnopolski projekt „Liga Mistrzów Amatorów Orlik Polska”. W roku ubiegłym udział w projekcie wzięło 170 tysięcy piłkarzy – amatorów z terenu całej Polski, a finały ogólnopolskie na żywo transmitowała Telewizja Polska.

ORLIK

Od tej wiosny na stronie Fundacji będzie można zatem co nieco przeczytać także o rozgrywkach nad Niegocinem, choć mamy nadzieję, że za najlepsze i najrzetelniejsze źródło informacji o lidze niezmiennie będziecie Państwo uważać internetową witrynę Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Giżycku, na której właśnie, Mili Czytelnicy, gościcie. O zapowiadanej nowości numer trzy – za chwilę.

Wiosenne mecze będą rozgrywane w poniedziałki i środy od godz. 18.00 (po sześć spotkań w każdej kolejce). Apetyt na mistrzostwo mają zarówno drużyny świetnie znane z poprzednich edycji (Oldboy, Graf, Start Doba, Zieloni, Agrolider, Błękitni, Drink Team, Centerpasz, Amators Pozezdrze), jak i zespoły, których nazwy – przynajmniej na razie – niewiele mówią stałym obserwatorom giżyckiej „orlikówki” (Internat ZSKŚiA, Magistry, Hotel Santa Monica, Blaugrana). A w tym sezonie jest się o co „bić”! I nie mówimy tu tylko o pucharach, statuetkach, dyplomach czy medalach, ale – uwaga, trzecia nowość! – o możliwości zaprezentowania się publiczności nie tylko giżyckiej.

groszek

– Po raz pierwszy w historii jedna z naszych drużyn będzie miała sposobność gry w swoistej „lidze mistrzów” województwa warmińsko-mazurskiego – mówi Marek Grochowski (na zdjęciu), organizator zmagań na „Orliku”. – Ze względu na termin turnieju zaszczytu reprezentowania Giżycka w finale wojewódzkim dostąpi najlepszy zespół na półmetku naszych rozgrywek.

A zatem z niecierpliwością czekamy na pierwszy gwizdek. W inauguracyjnej kolejce (4 maja) odbędą się następujące spotkania:

godz. 18.00 Hotel Santa Monica – Amators Pozezdrze

godz. 18.35 Centerpasz – Błękitni

godz. 19.10 Agrolider – Magistry

godz. 19.45 Drink Team – Oldboy

godz. 20.20 Zieloni – Start Doba

godz. 20.55 Graf – Blaugrana

Pełny terminarz rundy wiosennej – wkrótce.

bz

Comments are closed.