BLAUGRANO, CZEKAMY NA „TIKI-TAKĘ”!

Maj 12th, 2016 | by Bogusław Zawadzki
BLAUGRANO, CZEKAMY NA „TIKI-TAKĘ”!
LIGA ORLIKOWA
0

Trzy mecze, trzy wygrane, średnia goli w meczu: 5. Bilans Agrolidera, który w tym sezonie rządzi i dzieli w amatorskiej lidze szóstek, jest doprawdy imponujący. Kroku popularnym „Staśkom” dotrzymuje na razie tylko Żaglownia Panaś.

W trzeciej kolejce niezwyciężony Agrolider potykał się z… niezwyciężonym Centerpaszem. O tym, że „król jest tylko jeden”, kibice przekonali się dopiero po przerwie, kiedy to piłka trzykrotnie wpadła do siatki „Centrów”. Wygraną (Agro)lidera przypieczętował jego dobry duch i motor napędowy 44-letni Stanisław Chartuniewicz, który w tym sezonie regularnie po razie „kłuje” każdego rywala. Jeszcze większym postrachem bramkarzy jest młodszy o dwa lata Grzegorz Ostrowski. Dla piłkarza Żaglowni Panaś normą są co najmniej dwa gole w jednym spotkaniu i to w zupełności wystarcza do przewodzenia orlikowym snajperom. Powiedzmy otwarcie, że – przy pełnym szacunku do pozostałych graczy Żaglowni – to właśnie świetnej postawie „Ostrego” jego zespół zawdzięcza pozycję wicelidera, którą okupuje po trzech seriach i że gdyby nie „Ostry” (autor dwóch trafień i precyzyjnej do bólu asysty przy golu Artura Płaczka) nie byłoby środowego zwycięstwa nad Hotelem Santa Monica.

DSC03165

Na medalowe miejsce awansował ubiegłoroczny wicemistrz Graf, który wypunktował Magistrów (czekających nadal na pierwszy punkt), a tuż za podium usadowiła się Blaugrana. Maciej Kudyk i jego kompani w środę zmierzyli się z nieobliczalnym Drink Teamem i chyba zbyt szybko uwierzyli w łatwe trzy „oczka”. Prowadzenie 3:0 uśpiło quasi-Barcę, a że „Drinkersi” zawsze grają do końca, megasensacja wisiała na włosku. Skończyło się na 3:2, a mogło znacznie gorzej dla Blaugrany, która do tej pory nie pokazała tego, co miała pokazać i co miało zachwycić kibiców. No cóż, pozostaje nam być cierpliwym, może w najbliższej kolejce doczekamy się „tiki-taki” po giżycku?

bz

 

WYNIKI 3. KOLEJKI

ŻAGLOWNIA PANAŚ – HOTEL SANTA MONICA 3:2

Brami dla Żaglowni Panas: Grzegorz Ostrowski – 2 i Artur Płaczek; dla HSM: Bartłomiej Kordek – 2.

GRAF – MAGISTRY 4:1

Bramki dla Grafa: Piotr Pawlik – 2, Tomasz Kudyk i Kamil Kajrys; dla Magistrów: Mateusz Łaszczuk.

START DOBA – INTERNAT ZSKŚIA 3:1

Bramki dla Startu: Tomasz Marzec – 2 i Krzysztof Sadocha; dla Internatu: Damian Chylak.

CENTERPASZ – AGROLIDER 0:3

Bramki: Marcin Kosakowski – 2 i Stanisław Chartuniewicz.

BLAUGRANA – DRINK TEAM 3:2

Bramki dla Blaugrany: Maciej Kudyk, Paweł Siedzik i Paweł Joka; dla Drink Teamu: Piotr Karpiński i Daniel Łydziński.

 

TABELA

Agrolider3915:2
Żaglownia Panaś3913:7
Graf379:5
Blaugrana3610:5
Centerpasz363:5
Amators Pozezdrze236:5
Start Doba234:3
Zieloni132:1
Drink Team317:11
Hotel Santa Monica306:13
Internat ZSKŚiA202:9
Magistry305:16
Błękitni100:1

 

STRZELCY

1. Grzegorz Ostrowski (Żaglownia Panaś) – 7

2. Piotr Karpiński (Drink Team), Maciej Kudyk (Blaugrana) – po 4

3. Stanisław Chartuniewicz (Agrolider), Arkadiusz Gwiazdowski (Graf), Kamil Wojciechowski (Agrolider), Marcin Kosakowski (Agrolider), Bartłomiej Kordek (Hotel Santa Monica) – po 3.

 

Comments are closed.