PRZEGRAŁ FINAŁ PRZEZ… PIŁKARZY

Grudzień 15th, 2015 | by mosir
PRZEGRAŁ FINAŁ PRZEZ… PIŁKARZY
TENIS ZIEMNY
0

Nie ma mocnych na Mariusza Donata. Tenisista z Kętrzyna (na zdjęciu w środku) wygrał drugą rundę Grand Prix o Puchar Burmistrza Giżycka (kategoria open mężczyzn), powtarzając tym samym listopadowy sukces z pierwszej odsłony GP.

Tym razem w sobotnim finale na kortach giżyckiego MOSiR Donat pokonał najlepszego giżycczanina Macieja Kudyka 9:4. Po meczu popularny „Kujo” (na zdjęciu pierwszy z lewej) przyznał, że na początku meczu na korcie był jedynie ciałem. Jego myśli krążyły bowiem nad Katalonią, gdzie jego ukochana „Blaugrana”, czyli FC Barcelona, zaledwie zremisowała z Deportivo La Coruna 2:2 (mimo prowadzenia 2:0 do 80. minuty). Dla tenisisty z Giżycka – bodaj największego nad Niegocinem fana „Barcy” – to był cios, po którym trudno było się szybko otrząsnąć.

– Dlatego kompletnie zawaliłem początek starcia z Donatem, przegrywając cztery gemy z rzędu – mówi Maciej Kudyk, który mimo porażki awansował na pozycję wicelidera w „generalce”. – Potem się pozbierałem i do końca szliśmy już „łeb w łeb”, ale strat nie udało mi się zniwelować.

Trzecie miejsce wywalczył w sobotę Piotr Matulewicz, a czwarte Krzysztof Bułkowski (obaj z Suwałk). W turnieju uczestniczyło 14 zawodników z Suwałk, Łomży, Kętrzyna, Bakałarzewa, Gołdapi i Giżycka. Lokaty pozostałych giżycczan: 9. Marcin Łobodziński, 10. Adam Ingielewicz, 11. Radosław Narwojsz, 12. Piotr Gieczewski, 14. Wojciech Pigulak.

KLASYFIKACJA PO 2. RUNDZIE GRAND PRIX – OPEN MĘŻCZYZN

1. Mariusz Donat (Kętrzyn) – 30
2. Maciej Kudyk (Giżycko) – 22
3. Robert Popławski (Gołdap) – 18
4. Piotr Matulewicz (Suwałki) – 16
5. Adam Cąkała (Suwałki) – 15
6. Karol Bikowski (Łomża) – 9
7. Adam Ingielewicz (Giżycko) – 8
8. Radosław Narwojsz (Giżycko) – 8
9. Marcin Łobodziński (Giżycko) – 8
10. Artur Skrodzki (Łomża) – 8
11. Krzysztof Bułkowski (Suwałki) – 8
12. Marcin Chmielewski (Pisz) –  7
13. Bogdan Sepko (Ełk) – 5
14. Artur Górski (Pisz) – 4
15. Karol Goworowski (Suwałki) – 4
16. Maciej Maślij (Giżycko) – 4
17. Karol Szymański (Bakałarzewo) – 4
18. Piotr Gieczewski (Giżycko) – 4
19. Wojciech Pigulak (Giżycko) – 4

W niedzielę w szranki stanęło siedmiu oldbojów, reprezentujących Suwałki, Sejny, Ełk, Wydminy, Kętrzyn i Giżycko. Zmagania zakończyły się podwójnym sukcesem tenisistów z Ełku – triumfował Bogdan Sepko, który pokonał Marka Brochackiego 9:4. Sepko – podobnie jak Mariusz Donat w open – odniósł drugie z rzędu zwycięstwo w cyklu Grand Prix i niezagrożony prowadzi w punktacji generalnej. W niedzielnych zawodach na najniższym stopniu „pudła” stanął Sławomir Każarnowicz z Kętrzyna, a na czwartym miejscu rywalizację ukończył broniący honoru gospodarzy Wiesław Kotarski – nowy wicelider klasyfikacji łącznej.

KLASYFIKACJA PO 2. RUNDZIE GRAND PRIX – OLDBOY

1. Bogdan Sepko (Ełk) – 30
2. Wiesław Kotarski (Giżycko) – 16
3. Sławomir Każarnowicz (Kętrzyn) – 14
4. Marian Michałowski (Wydminy) – 13
5. Bogdan Frydrych (Sejny) – 13
6. Stanisław Woźniak (Budry) – 12
7. Marek Brochacki (Ełk) – 12
8. Andrzej Karniej (Olecko) – 10
9. Marek Tereszczak (Pozezdrze) – 5
10. Wacław Cherubin (Suwałki) –  5
11. Eugeniusz Donat (Kętrzyn) – 4

9 stycznia na kortach o „grandprixowe” punkty zagrają panie. Trzecia runda mężczyzn planowana jest w lutym, a czwarta, ostatnia – w marcu.

bz

 

Comments are closed.