AFRYKAŃSCY DOMINATORZY

29 maja, 2016 | by Bogusław Zawadzki
BIEGI
0

Gdybyśmy mieli wystawiać ocenę organizatorom III Pucharu Wyspy Giżyckiej w Biegach Ulicznych, z pewnością nie byłaby ona niższa od piątki. W imprezie, która odbyła się w sobotę w „Ekomarinie”, wzięło udział 370 zawodników.

Dominowali faworyci, czyli biegacze z Kenii, którzy wygrali rywalizację w dwóch z trzech kategorii (w tej trzeciej nie wygrali, bo… w nordic walking nie wystawili swojego reprezentanta). Na krótszym dystansie biegu (10 km) triumfował Wycliffe Biwot (31 minut i 24 sekundy), wyprzedzając Białorusinów: Ihara Cecerukowa (31:35) i Henadza Verchawodkina (32:05). Na kresce na zwycięzcę czekał już burmistrz Wojciech Iwaszkiewicz, dekorując mistrza okazałym medalem (takie same medale otrzymali wszyscy, którzy w sobotę dotarli do mety).

DSC03411

Na świetnej czwartej pozycji uplasował się reprezentant gospodarzy Wojciech Grądzki (34:56). W półmaratonie rywali z tyłu zostawił Henry Kemboi, któremu pokonanie 21 km i 97 metrów zajęło 69 minut. Drugi był Jurij Kapcerow z Białorusi (1:09:37), a najniższy stopień podium zajął rodak triumfatora Samson Kagia (1:11:32). Najlepszy z giżycczan – Jerzy Martyna (PWiK) – był 8. z czasem o 16 minut i 43 sekundy gorszym od zwycięzcy. W zmaganiach miłośników spaceru z kijkami najsprawniej na 5-kilometrowej trasie poszło gołdapianom: Adamowi i Krystynie Kowalskim (38:09, 38:10). Trzeci finiszował Jan Parda z Mrągowa (38:35). Z naszych najszybszy był Wiesław Minkina, sklasyfikowany na 5. pozycji z czasem 39:19.

DSC03432

Szczegółowe wyniki III Pucharu Wyspy Giżyckiej znajdą Państwo na stronie www.biegi.pl. A u nas już niebawem więcej zdjęć z imprezy, zorganizowanej prze Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Giżycku oraz Stowarzyszenie „Giżycko w Biegu”.