ZALEGŁY JUŻ TYLKO SZLAGIER

Wrzesień 6th, 2016 | by Bogusław Zawadzki
ZALEGŁY JUŻ TYLKO SZLAGIER
LIGA ORLIKOWA
0

Dwie trzecie zaległości odrobili we wtorek piłkarze amatorskiej ligi na „Orliku”. W tabeli na prowadzeniu umocniła się Żaglownia Panaś, która ograła zamykający stawkę Internat ZSKŚiA.

Do przerwy pachniało niespodzianką, albowiem w pierwszym kwadransie lider i outsider zdobyli po jednym golu. W drugiej odsłonie górę wzięło doświadczenie graczy Żaglowni i mecz zakończył się rezultatem 5:1. Była to już druga tego dnia przegrana Internatu, który wcześniej uległ Centerpaszowi 3:4. Trzeciego spotkania umieszczonego w terminarzu rundy rewanżowej pod datą 6 września nie udało się rozegrać. Jak już informowaliśmy, na prośbę Żaglowni Panaś jej potyczka z Blaugraną została przełożona (prawdopodobnie odbędzie się w przyszłym tygodniu). Rzekomym powodem zmiany terminu meczu miały być kłopoty kadrowe lidera – ich dostrzeżenie w meczu z Internatem było jednakże nie lada sztuką. Gotowość do gry wyraziło bowiem aż ośmiu zawodników z bogatym piłkarskim CV nie tylko futbolisty – amatora. W bramce Żaglowni wystąpił Jerzy Perdion, w polu wspierany przez Kamila Filipczuka, Mariusza Prokurata, Marcina Panasia, Artura Płaczka, Janusza Sygnowskiego, Piotra Reczka i Przemysława Łapińskiego. Gdzie zatem wspomniane kłopoty kadrowe? Z szerokiego składu zabrakło jedynie Kamila Czuraka, Piotra Łukaszewicza (dopingował kolegów zza linii) i Grzegorza Biercia (którego w dotychczasowych meczach nie mieliśmy jeszcze okazji oglądać). Celowo pomijamy (i jednocześnie życzymy szybkiego powrotu do zdrowia) kontuzjowanych: Grzegorza Ostrowskiego, Marcina Łukaszewicza i Błażeja Krupę, których w tych rozgrywkach prawdopodobnie już nie zobaczymy na murawie, więc tłumaczenie zmiany terminu meczu z Blaugraną ze względu na ich absencję ociera się o absurd. To spotkanie powinno się odbyć zgodnie z planem!

Najbliższa kolejka zostanie rozegrana w środę, 7 września. Początek gier o godz. 18.00, szczegóły w terminarzu.

WYNIKI ZALEGŁYCH MECZÓW

INTERNAT ZSKŚiA – CENTERPASZ 3:4

Bramki dla Internatu ZSKSiA: Rafał Jarmołowski – 2 i Adam Segin; dla Centerpaszu: Bartłomiej Szafran – 2, Kacper Pałuszyński i Marcin Motyka

INTERNAT ZSKŚiA – ŻAGLOWNIA PANAŚ 1:5

Bramka dla Internatu ZSKŚiA: Radosłąw Miłosz; dla Żaglowni Panaś: Piotr Reczek – 2, Marcin Panaś, Janusz Sygnowski i Przemysław Łapiński

 

W tabeli prowadzi Żaglownia Panaś (13 meczów, 37 pkt) przed Agroliderem (14 meczów, 34 pkt) i Blaugraną (13 meczów, 31 pkt). Po wtorkowej wygranej na 4. miejsce awansował Centerpasz (24).

Comments are closed.