ŚWIETNE WIEŚCI Z OPOLA

27 stycznia, 2017 | by Bogusław Zawadzki
SHORT TRACK
0

Aż do Opola wybrali się ostatnio młodzi zawodnicy UKS Short Track MOSiR  Giżycko. W czwartej edycji Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych „I Ty zostaniesz mistrzem” nasi reprezentanci zaprezentowali się „śpiewająco”, co dziwić nie powinno – wszak Opole to stolica polskiej piosenki. Do domu giżycczanie wrócili z czterema medalami i niezłymi lokatami w wieloboju.

W dwudniowej imprezie (21 -22 stycznia) uczestniczyło ponad 200 zawodników z Polski, Rosji i Słowacji, a „number one” giżyckiej ekipy był tym razem Jakub Ekstowicz, który wywalczył brązowe medale na dystansach 500 i 777 metrów.

stra2

Kuba miał jeszcze szansę na trzeci krążek – niestety, pogrzebał ją upadkiem w wyścigu na 1000 metrów (ostatecznie był 5.). Niefart jednego szczęściem innego. Potwierdza to przypadek Wojciecha Dęboskiego, który w pechowym dla Jakuba Ekstowicza biegu uplasował się na 3. miejscu. Warto wspomnieć, iż Wojtek wystartował w Opolu po chorobie, więc medal na 1000 metrów oraz 4. lokata w biegu na 777 metrów z pewnością są powodami do dumy.

stra1

W punktacji wielobojowej Kuba był 3., a Wojtka sklasyfikowano tuż za nim. Czwarty medal dla Giżycka zdobył najmłodszy członek naszej ekipy, zaledwie 10-letni Daniel Fligiel – 3. na dystansie 500 metrów (6. w wieloboju). Jego starszy brat Jakub zaprezentował się również z bardzo dobrej strony, awansując do półfinałów na dwóch dystansach i kończąc wielobój na 10.pozycji. W wielobojowych klasyfikacjach znaleźli się ponadto dwaj inni giżycczanie – Hubert Ekstowicz zajął 13., a debiutant Piotr Śląski – 14. miejsce. W Opolu opiekunem naszych łyżwiarzy był Sławomir Treszczyński (na zdjęciu poniżej z całą nasza ekipą).