KONIEC SEZONU DLA PANCZENISTÓW

6 marca, 2017 | by Bogusław Zawadzki
ŁYŻWIARSTWO SZYBKIE
0

Startem w finale Ogólnopolskich Zawodów Dzieci w Łyżwiarstwie Szybkim „I Ty zostaniesz mistrzem” sezon zakończyli zawodnicy UKS Giżycko, działającego przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji.

Finałowa impreza odbyła się w drugiej połowie lutego w Sanoku . A oto wyniki podopiecznych trenerki Jolanty Maksymiuk:

* Paweł Bartczak (14 lat) zdobył cztery srebrne medal i puchar w wieloboju za drugie miejsce . W klasyfikacji generalnej cyklu zawodów zajął drugie miejsce w Polsce w kat. 14-latków

* sztafeta dziewcząt (13-14 lat) zdobyła również srebrne medale. Skład sztafety: Julia Budna (SP 4), Zofia Niemiec (SP 7), Magdalena Smędzik (Gim. nr 1) i Zuzanna Gorbacz (Gim..nr.2)

* Magdalena Smędzik (13 lat) zdobyła brązowy medal na 1000 m i 4. miejsce na 500 m. Magda na tych zawodach ustanowiła rekordy życiowe

* Maciej Tulkiewicz (14 lat) zajął 6. miejsce na 500 m, 6. miejsce na 1000 m i 6. miejsce w wieloboju

* Zuzanna Gorbacz (13 lat) zajęła 7., 8., 10. miejsce na 500 m, 15. miejsce na 1000m.

* Julia Budna (13 lat) zajęła 8. miejsce na 1000 m, 12,13 miejsce na 500m

* Zofia Niemiec (12 lat) zajęła 10. miejsce na 500 m i 10. miejsce w wieloboju.

* Mateusz Sylwestrzak (9 lat) zajął 5. miejsce na 100 m, 7. miejsce na 300 m i 7. miejsce w wieloboju

Sezon łyżwiarski 2016/2017 uważam za bardzo udany, zdobyliśmy wiele medali i należymy do czołówki w Polsce – mówi Jolanta Maksymiuk, trenerka łyżwiarzy UKS Giżycko. – Szkoda, że zabrakło nam treningu na torze w Zakopanem, gdzie trenują nasi przeciwnicy. Wtedy wyniki byłyby lepsze, ale nigdy się nie poddajemy i już zaczynamy treningi do przyszłego sezonu. Dziękujemy rodzicom, sponsorom i władzom samorządowym, bo bez nich niemożliwe by były starty w całym cyklu zawodów. Cały czas szukamy talentów i zapraszamy wszystkich chętnych.