OLEŃKA PO RAZ TRZECI

Marzec 18th, 2017 | by Bogusław Zawadzki
OLEŃKA PO RAZ TRZECI
FUTSAL
0

Wygrali dwa lata temu, wygrali rok temu, wygrali i w sobotę (18 marca). Piłkarze Oleńki zwyciężyli w XXVII Memoriale Eugeniusza Ekstowicza (kategoria open), rozegranym w hali MOSiR. O zwycięstwo rywalizowało dziesięć zespołów. W finale Oleńka po rzutach karnych pokonała Blaugranę.

Oleńka i Blaugrana dysponowały najmocniejszymi składami i zgodnie z przewidywaniami nie miały problemów z dotarciem do czołowej czwórki. W meczach o wejście do finału trudniejszą przeprawę miała giżycka „Barca”, która dopiero w drugiej połowie starcia z pozezdrzańskimi Amatorsami zdołała przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Oleńka do walki o „złoto” awansowała z głośnym przytupem, deklasując piłkarzy Astronomika 12:0. Finał był godny finału – w regulaminowym czasie padł remis 2:2 i triumfatora Memoriału musiały wyłonić rzuty karne. W tym elemencie piłkarskiego rzemiosła lepsi okazali się gracze Oleńki (jej bramkarz Rafał Chełmiński nie dał się zaskoczyć Michałowi Sadłosowi) i trzecie z rzędu zwycięstwo tej drużyny stało się faktem. Trzecie miejsce – po wygranej z Astronmikiem 4:0 – zajęli Amatorsi z Pozezdrza. Najlepszym strzelcem turnieju został Michał Maciorowski z Oleńki (8 goli), za najlepszego bramkarza uznano zaś Marcina Baryłkę (Blaugrana). Nagrody wręczył burmistrz Giżycka Wojciech Iwaszkiewicz (na zdjęciu z triumfatorami Memoriału).

Jutro (niedziela, 19 marca) druga odsłona Memoriału. Rywalizacja w kategorii oldbojów (ostatecznie zgłosiły się 4 drużyny) rozpocznie się o godz. 13.

Comments are closed.