MISTRZ MISTRZEM NA PÓŁMETKU

8 czerwca, 2017 | by Bogusław Zawadzki
LIGA ORLIKOWA
0

276 goli padło w pierwszej rundzie rozgrywek o mistrzostwo ligi amatorskich szóstek. W ostatniej kolejce piłkarze zaprezentowali jednak iście wakacyjna formę strzelecką, albowiem futbolówka tylko 16 razy wpadła do siatki. Statystykę finałowej serii i tak podratowali Zieloni, w zaległym meczu gromiąc Majstrów 7:0.

W ostatniej przed wakacyjną przerwą kolejce doszło do starcia lidera z wiceliderem, czyli dwóch niezwyciężonych  w tym sezonie drużyn. Po pierwszej połowie pachniało zmianą w tabeli, albowiem Żaglownia Panaś prowadziła z broniącą tytułu Blaugraną 2:0 po dwóch trafieniach Przemysława Litwina (na zdjęciu pierwszy z lewej, w walce z Mateuszem Dębkiem).

Ta druga nie z takich już jednak tarapatów wychodziła i także tym razem pokazała charakter. Dwa gole Macieja Kudyka dały 'Barcy” cenny punkt i fotel lidera co najmniej do rozpoczęcia rundy rewanżowej, czyli do 30 sierpnia. Żaglownię remis z liderem kosztował natomiast spadek w tabeli – „Panasiów” przeskoczyli bowiem rewelacyjnie spisujący się Amatorsi, którzy tym razem nie musieli się nawet wysilać, by zainkasować komplet punktów. Na mecz nie stawił się bowiem ich poniedziałkowy rywal Drink Team. W meczu ligowych przeciętniaków Agrolider wygrał ze Startem Grene 1:0 i nie byłoby w tym nic interesującego, gdyby nie fakt, iż „Startowcy” przegrali po raz szósty w tym sezonie i po raz szósty różnicą jednego gola. Prowadzenie w klasyfikacji snajperów utrzymał Piotr Pawlik z Iskry Kamionki, który rundę pożegnał hat-trickiem w meczu z Hotelem Santa Monica.

WYNIKI 9. KOLEJKI

AGROLIDER – START GRENE 1:0

Bramka: Dawid Kuszczuk.

HOTEL SANTA MONICA – ISKRA KAMIONKI 0:4

Bramki: Piotr Pawlik – 3 i Sylwester Żylewicz.

ŻAGLOWNIA PANAŚ – BLAUGRANA 2:2

Bramki dla Żaglowni: Przemysław Litwin – 2 dla Blaugrany: Maciej Kudyk – 2.

ZIELONI – MAJSTRY 7:0

Bramki: Piotr Rzeszutek – 4, Adrian Ksiazko – 2 i Kamil Wasilewski.

AMATORS POZEZDRZE – DRINK TEAM 30 v.o.

AGROLIDER – MAJSTRY 2:2 (mecz zaległy)

Bramki dla Agrolidera: Stanisław Chartuniewicz i Dawid Kuszczuk; dla Majstrów: Piotr Styczyński i Patryk Drężek.