MISTRZOWIE RAKIET POWALCZĄ O TYTUŁY

14 czerwca, 2017 | by Bogusław Zawadzki
Aktualności
0

W najbliższy weekend (17-18 czerwca) poznamy mistrzów Giżycka w trzech dyscyplinach. O tytuły powalczą mistrzowie tenisa ziemnego, tenisa stołowego i badmintona. Organizatorem II Mistrzostw Giżycka Trzech Rakiet na trzech sportowych arenach jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Najwcześniej, bo w sobotę (17 czerwca), zmagania rozpoczną następcy Jerzego Janowicza. Rywalizacja na kortach MOSiR planowana jest od godz. 9.30. W niedzielę o godz. 9.00 w hali Gimnazjum nr 1 do boju ruszą pingpongiści, a cztery godziny później w hali Zespołu Szkół nr 1 planowany jest początek gier amatorów popularnej „kometki”, czyli badmintona. W tym samym miejscu o godz. 16.00 odbędzie się oficjalne zakończenie II Mistrzostw Giżycka Trzech Rakiet.

REGULAMIN

II OTWARTTCH MISTRZOSTW GIŻYCKA „TRZECH RAKIET” O PUCHAR BURMISTRZA

GIŻYCKO 2017

1.Organizator: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Giżycku

2. Termin i miejsce zawodów:

Oficjalne otwarcie turnieju   – 17 czerwca (sobota) godzina 9.00 – Korty MOSiR w Giżycku

Tenis Ziemny : 17 czerwca ( sobota) godzina 09.30 – Korty Tenisowe MOSiR w Giżycku

Tenis Stołowy : 18 czerwca (niedziela) godzina 9.00 – Hala Gimnazjum nr 1 w Giżycku

Badminton : 18 czerwca ( niedziela) godzina 13.00 – Hala Zespołu Szkół nr 1 w Giżycku

Oficjalne zakończenie turnieju 18 czerwca (niedziela)  ok godziny 16.00 – Hala Zespołu Szkół nr 1 w Giżycku

3. Uczestnicy: w mistrzostwach mogą brać udział mężczyźni w kategorii OPEN

4. Zgłoszenia: uczestnicy zgłaszają się do turnieju drogą mailową : kudzior 1983@o2.pl lub telefonicznie : 507-058-780  do 17.06.2017 do godziny 08.45

W zgłoszeniu należy podać : imię i nazwisko, miasto, numer kontaktowy

5. Sprzęt do gry: uczestnicy muszą posiadać strój sportowy wraz z obuwiem do każdej dyscypliny oraz rakiety do tenisa ziemnego i badmintona. Organizator zapewnia rezerwowe rakiety, piłki i lotki

6. Zasady turnieju i punktacja:

Uczestnicy zagrają oddzielne 3 turnieje dla każdej z trzech dyscyplin, tenis ziemny do 9 wygranych gemów ( przy stanie 8:8 gramy tiebraeak), tenis stołowy do 4 wygranych setów (set do 11 pkt przy remisie w secie gramy na przewagi), badminton do 2 wygranych setów (set do 15 pkt, przy remisie w secie gramy na przewagi, przy stanie 1:1 w setach ostatni set  także do 15 pkt także na przewagi)

Każdy zawodnik otrzyma określoną ilość pkt za każdy turniej w zależności od miejsca które zajmie w danej dyscyplinie: np 1 miejsce w turnieju tenisa ziemnego 20 pkt, 3 miejsce w turnieju tenisa stołowego 16 pkt, 6 miejsce w turnieju badmintona 10 pkt, przyznawane pkt będą uzależnione od ilości startujących zawodników.

7. Nagrody:

Organizator zapewnia wszystkim uczestnikom pamiątkowe medale, 3 najlepszych zawodników otrzyma puchary, medale i nagrody rzeczowe.

8. Postanowienia końcowe:

Zawodnicy  swoje mecze sędziują sobie sami,  organizator nie odpowiada za straty fizyczne jak i materialne na rzecz zawodników, o sprawach spornych i nie ujętych w regulaminie decyduje organizator!!!