ŚLĄSKIE BOJE MŁODYCH MAZURÓW

Lipiec 7th, 2017 | by Bogusław Zawadzki
ŚLĄSKIE BOJE MŁODYCH MAZURÓW
SIATKÓWKA
0

Dwie drużyny z Giżycka wzięły udział w finałowym turnieju minisiatkówki „Kinder+Sport”, mającym rangę mistrzostw kraju. Pod koniec czerwca w Zabrzu (województwo śląskie) rywalizowały jedynie po 32 zespoły w każdej kategorii, wyłonione w ogólnopolskich eliminacjach.

Giżycko reprezentowały dwie „dwójki” z SP 4 (zawodniczki i zawodnicy trenujący w sekcji MOSiR), bezkonkurencyjne w wojewódzkich kwalifikacjach. W rozgrywkach grupowych zespół żeński (Maja Doroszkiewicz, Maja Kobielska i Natasza Mikołajun) uplasował się na 3. pozycji i w kolejnej fazie walczył o miejsca 17-24. Niestety, podopieczne Iwony Kochanowskiej przegrały z UKS Tomaszów Mazowiecki i ostatecznie uplasowały się na 18. miejscu w kraju (co z pewnością ujmy nie przynosi, a sam udział w wielkim finale jest sukcesem dziewcząt i ich trenerki). Na zdjęciu: giżycczanki w towarzystwie Pawła Woickiego, byłego reprezentanta Polski, mistrza Europy z roku 2009.

Znakomicie w Zabrzu spisali się nasi „mężczyźni”. W rozgrywkach grupowych duet: Wiktor Mąkosa i Dawid Czechowski wygrał wszystkie swoje mecze i awansował do najlepszej ósemki. Los nie był jednak łaskawy dla młodych giżycczan, albowiem w kolejnej rundzie trafili oni na późniejszego mistrza z Kędzierzyna – Koźla i wicemistrza z Warszawy. Zespół Krzysztofa Maksimowskiego przegrał oba mecze, wypadając tym samy poza czołową czwórkę. Na szczęście siatkarze znad Niegocina szybko zapomnieli o porażkach z faworytami i po dwóch kolejnych wygranych z ekipami z Krakowa i Częstochowy zakończyli zmagania na doskonałej 5. pozycji w Polsce!

Gratulujemy zawodniczkom, zawodnikom i ich trenerom.

Comments are closed.