RAFAŁ KURCEWICZ – MŁODY REKORDZISTA

Wrzesień 4th, 2017 | by Bogusław Zawadzki
RAFAŁ KURCEWICZ – MŁODY REKORDZISTA
PIŁKA NOŻNA
0

Dwa zwycięstwa, dwa remisy i porażka – taki jest na razie ligowy bilans piłkarzy Mamr Giżycko w sezonie 2017/2018. Podopieczni trenera Przemysława Kołłątaja przeszli również dwie rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski.

Czwartoligowe zmagania giżycczanie rozpoczęli znakomicie – od wyjazdowego zwycięstwa 5:0 nad Błękitnymi Pasym. Po kolejnych dwóch spotkaniach „Gieksa” wzbogaciła się o cztery „oczka”, remisując w Kętrzynie z Granicą 2:2 i wygrywając w Biskupcu 3:1 z tamtejszą Tęczą (której – jak zapewne Państwo pamiętają – wiosną nasi piłkarze ulegli w Węgorzewie aż 0:5). Pierwszej porażki gracze z Giżycka doznali dopiero w czwartej kolejce, nieznacznie przegrywając 0:1 ze spadkowiczem z trzeciej ligi Concordią Elbląg. W minioną niedzielę konto Mamr powiększyło się o 1 punkt po remisie 1:1 z Zatoką Braniewo, co biorąc pod uwagę miejsca obu ekip w tabeli (Zatoka była przedostatnia, a nasz zespół zajmował 9. pozycję) z pewnością więcej zadowolenia przyniosło braniewianom. W najbliższą sobotę kolejnym wyjazdowym rywalem podopiecznych Przemysława Kołłątaja będą Orlęta Reszel, z którymi giżycczanie całkiem niedawno, bo 30 sierpnia, grali w II rundzie Wojewódzkiego Pucharu Polski. I wygrali 4:3, choć przegrywali już 0:3. Statystyczną ciekawostką jest fakt, iż w meczu tym bramki „Gieksy” strzegł Rafał Kurcewicz – zawodnik, który w marcu tego roku skończył dopiero 15 lat. Przygodę z giżyckim klubem Rafał rozpoczął we wrześniu ubiegłego roku od gry w drużynie trampkarzy Mamr, a już w lutym 2017 roku zadebiutował w pierwszym zespole w towarzyskiej potyczce Mamr z Victorią Bartoszyce.

– Miał wówczas zaledwie 14 lat i 11 miesięcy – mówi Marek Grochowski, kierownik Mamr, a zarazem trener bramkarzy w klubie nad Niegocinem. – Na debiut w oficjalnym meczu Rafał czekał do sierpniowej pucharowej potyczki z Orlętami, czyli do dnia, w którym skończył dokładnie 15 lat i 5 miesięcy. Z moich wyliczeń wynika, że jest to najmłodszy debiutant w seniorskiej drużynie w historii Mamr. A przynajmniej w tym czasie, w którym ja pracuję w klubie, czyli kilkanaście lat.

Czy w kolejnym pucharowym meczu trener Kołłataj ponownie postawi na 15-latka? O tym przekonamy się już 13 września. Rywalem Mamr w 1/8 WPP będzie Znicz Biała Piska.

Comments are closed.