STASIEK Z NAPĘDEM NA CZTERY… GOLE

Wrzesień 20th, 2017 | by Bogusław Zawadzki
STASIEK Z NAPĘDEM NA CZTERY… GOLE
LIGA ORLIKOWA
0

Przełamanie Agrolidera! Po czterech przegranych z rzędu ubiegłoroczny wicemistrz ligi ograł we wtorek wyżej notowanych Amatorsów z Pozezdrza 4:3, a „wieczór konia” zaliczył Stanisław Chartuniewicz – autor wszystkich trafień dla popularnych „Staśków”. Tym samym skopiował on swój wyczyn z inauguracyjnej majowej kolejki, kiedy to również czterokrotnie przechytrzył bramkarza Drink Teamu. 

Statystyczną ciekawostka jest fakt, iż w rundzie rewanżowej Agrolider w każdej kolejce zdobywa o jedną bramkę więcej niż w poprzedniej serii. Po wpadce 0:3 z zamykającym stawkę Drink Teamem był jeden gol w meczu z Iskrą, potem dwa w starciu z Zielonymi i trzy w heroicznym boju z liderującą Blaugraną, teraz cztery w spotkaniu z Amatorsami. Kolejnym rywalem „Staśków” miała być Żaglownia Panaś, ale… zaplanowany na środę (20 września) mecz został przełożony na 25 września. W tej sytuacji opcję straty pięciu goli w meczu z Agroliderem musi rozważać jego najbliższy, poniedziałkowy przeciwnik, czyli Hotel Santa Monica. Rewelacja rundy rewanżowej właśnie pięć bramek dała sobie we wtorek strzelić wspominanej Żaglowni Panaś i jeśli nie skoryguje „radosnej” postawy w defensywie, a trafi na kolejny „mecz życia” 45-letniego Stanisława Chartuniewicza lub któregoś z jego kompanów, zasada „bramka+” może zostać podtrzymana.

Na trzy kolejki przed końcem ligi liderem nadal jest Blaugrana, która wykorzystała potknięcie Żaglowni i po zwycięstwie nad Iskrą Kamionki 2:0 powiększyła przewagę nad konkurentem do pięciu „oczek” (a Maciej Kudyk „odskoczył” Piotrowi Pawlikowi na 3 gole w klasyfikacji snajperów). Pamiętajmy jednak, że „Barca” rozegrała o jeden mecz więcej od „Panasiów”, a dziś (środa) pauzuje. Zakładając, że w kolejnych meczach Żaglownia upora się z Agroliderem i Zielonymi, a Blaugrana wypunktuje Start Grene, możemy liczyć na megaemocje w finałowej kolejce (27 września), kiedy to lider i wicelider staną naprzeciw siebie.

UWAGA! Dziś (środa, 20 września) odbędą się tylko dwa z zaplanowanych spotkań. O godz. 18.00 Hotel Santa Monica zmierzy się ze Startem Grene, a 35 minut później Iskra Kamionki zagra z Drink Teamem.

WYNIKI

ŻAGLOWNIA PANAŚ – HOTEL SANTA MONICA 5:5

Bramki dla Żaglowni: Piotr Reczek – 2, Błażej Krupa, Kamil Czurak i Przemysław Litwin; dla Hotelu Santa Monica: Kacper Serowik – 3, Mateusz Zakrzewski i Piotr Tomkowski.

DRINK TEAM – ZIELONI 5:3

Bramki dla Drink Teamu: Daniel Łydziński – 2, Michał Makarzec, Paweł Grzelak i Michał Kownacki; dla Zielonych: Piotr Rzeszutek, Paweł Kleinwaechter i Adrian Książko.

BLAUGRANA – ISKRA KAMIONKI 2:0

Bramki: Maciej Kudyk i Michał Sadłos.

AGROLIDER – AMATORS POZEZDRZE 4:3

Bramki dla Agrolidera: Stanisław Chartuniewicz – 4; dla Amators: Leszek Żyndul. Łukasz Denes i Łukasz Masłowski.

 

TABELA

1.Blaugrana143667:19
2.Żaglownia Panaś133150:20
3.Iskra Kamionki132544:21
4.Amators Pozezdrze132344:29
5.Hotel Santa Monica132138:49
6.Agrolider131431:34
7.Start Grene131024:25
8.Zieloni14724:66
9.Drink Team14621:79

 

STRZELCY

1. Maciej Kudyk (Blaugrana) – 22

2. Piotr Pawlik (Iskra Kamionki) – 19

3. Kacper Serowik (Hotel Santa Monica) – 18

4. Paweł Joka (Blaugrana), Łukasz Denes (Amators) – po 15

5. Stanisław Chartuniewicz (Agrolider), Daniel Łydziński (Drink Team), Michał Sadłos (Blaugrana), Przemysław Łapiński (Żaglownia Panaś) – po 9

6. Krzysztof Koleśnik (Blaugrana), Krzysztof Sadocha (Start Grene) – po 8

7. Piotr Rzeszutek (Zieloni), Marcin Łukaszewicz (Żaglownia Panaś), Robert Wasiak (Amators Pozezdrze), Sylwester Żylewicz (Iskra Kamionki), Błażej Krupa

 

 

Comments are closed.