GIGANCI LIGI POWALCZĄ O „ZŁOTO”

Wrzesień 26th, 2017 | by Bogusław Zawadzki
GIGANCI LIGI POWALCZĄ O „ZŁOTO”
LIGA ORLIKOWA
0

Organizator ligi amatorskich szóstek Marek Grochowski mógłby zarabiać krocie jako scenarzysta filmów, które widz w napięciu ogląda do ostatniej sceny. Nie po raz pierwszy misternie ułożony terminarz sprawia, że dopiero w ostatniej kolejce rozstrzygają się losy miejsc na podium. Otwarta pozostaje również kwestia króla strzelców.

Przed nami ostatnia kolejka, a w niej prawdziwa „truskawka na torcie” – jak zwykł mawiać arcymistrz sportowego komentarza Tomasz Hajto. W środę, 27 września, naprzeciw siebie staną Blaugrana i Żaglownia Panaś, a więc drużyny, które nie zaznały dotychczas goryczy porażki. W tabeli „Barca” ma dwa punkty przewagi nad rywalem, ale szanse obu ekip na sukces w tym spotkaniu oceniane są po równo. Żaglownia musi ten mecz wygrać, Blaugranie wystarcza remis, ale znając jej ofensywny potencjał na pewno nie będzie sie w tym starciu bronić. Drodzy Kibice, to trzeba zobaczyć! Początek starcia gigantów o godz. 18.35! Ciekawie zapowiada się także batalia o ostatnie miejsce na „pudle”, na które chrapke mają aż trzy zespoły: Amators Pozezdrze, Iskra Kamionki i Hotel Santa Monica. Dwie ostatnie drużyny zmierzą się w bezpośrednim starciu (godz. 18.00), ale i tak w najlepszej sytuacji są pozezdrzańscy Amatorsi, którzy nie dość, że mają najwięcej punktów ze wspomnianego tercetu, to jeszcze grają w przedostatniej parze wieczoru (a więc będą znać wynik rywali) z przedostatnim w tabeli Drink Teamem. Będzie się działo… Także dopiero w ostatniej kolejce rozstrzygnie się sprawa korony dla najlepszego snajpera. Na razie Maciej Kudyk z Blaugrany ma trzy gole przewagi nad Piotrem Pawlikiem z Iskry, ale warto sięgnąć pamięcią do ubiegłorocznych rozgrywek, kiedy także ci dwaj dżentelmeni rywalizowali o palmę pierwszeństwa i także w uprzywilejowanej sytuacji był snajper „Barcy”. Popularny „Kujo” miał wówczas jeszcze większą przewagę, a jednak po ostatnim gwizdku statuetka powędrowała na półkę jego konkurenta. W środę kwestię najskuteczniejszego gracza ligi możemy mieć rozstrzygniętą już po pierwszym meczu.

WYNIKI PRZEDOSTATNIEJ KOLEJKI

AGROLIDER – HOTEL SANTA MONICA 3:1

Bramki dla Agrolidera: Stanisław Chartuniewicz, Arkadiusz Gwiazdowski i Kamil Pietruczuk; dla Hotelu Santa Monica: Cezary Gałka.

AMATORS POZEZDRZE – ISKRA KAMIOKI 2:2

Bramki dla Amators: Łukasz Denes i Robert Wasiak; dla Iskry: Piotr Pawlik – 2.

BLAUGRANA – START GRENE 6:1

Bramki dla Blaugrany: Maciej Kudyk – 3, Pawł Joka, Krzysztof Koleśnik i Tomasz Kudyk; dla Startu Grene: Krzysztof Sadocha.

ŻAGLOWNIA PANAŚ – ZIELONI 3:0 v.o.

ŻAGLOWNIA PANAŚ – AGROLIDER 3:1 (mecz zaległy)

Bramki dla Żaglowni Panaś: Grzegorz Ostrowski, Kamil Czurak i Marcin Janus; dla Agrolidera: Stanisław Chartuniewicz.

AMATORS POZEZDRZE – ZIELONI 3:0 vo mecz zaległy

TABELA

1. Blaugrana153973:20
2.Żaglownia Panaś153756:21
3.Amators Pozezdrze152749:31
4.Iskra Kamionki152647:25
5.Hotel Santa Monica152444:53
6.Agrolider151735:38
7.Start Grene151026:36
8.Drink Team15923:80
9.Zieloni16724:72

 

STRZELCY

1. Maciej Kudyk (Blaugrana) – 25

2. Piotr Pawlik (Iskra) – 22

3. Kacper Serowik (Hotel Santa Monica) – 20

4. Paweł Joka (Blaugrana), Łukasz Denes (Amators Pozezdrze) – po 16

5. Stanisław Chartuniewicz (Agrolider) – 11

Comments are closed.