ZŁOTO DLA ŻAGLOWNI, KORONA DLA KUDYKA

Wrzesień 29th, 2017 | by Bogusław Zawadzki
ZŁOTO DLA ŻAGLOWNI, KORONA DLA KUDYKA
LIGA ORLIKOWA
0

Sport bywa przewrotny. Broniąca tytułu mistrza ligi amatorskich szóstek Blaugrana przez piętnaście kolejek nie przegrała meczu, a od czternastu nie schodziła z fotela lidera i w ostatnim meczu wystarczał jej remis, by powtórzyć sukces sprzed roku. Tym razem jednak gracze giżyckiej „Barcy” nie mieli okazji do odkorkowania szampana. Po ostatniej kolejce i wygranej z Blaugraną 2:0 świętowali za to piłkarze Żaglowni Panaś (część drużyny na zdjęciu głównym).

Mecz o „złoto” był starciem dwóch drużyn, które nie doznały wcześniej goryczy porażki. Receptą Żaglowni na na zatrzymanie lidera miała być poparta kontrami uważna gra w defensywie i taki pomysł przyniósł spodziewany efekt. Prowadzenie dla „Panasiów” jeszcze w pierwszej połowie uzyskał Grzegorz Ostrowski, w drugiej odsłonie podwyższył Marcin Janus i cóż z tego, że to Blaugrana miała lepsze statystyki posiadania piłki czy strzałów w światło bramki? W futbolu tak jak w rybołówstwie – liczy się to, co zostaje w sieci, a w ostatnią wrześniową środę skuteczniejszymi „rybakami” byli futboliści Żaglowni.

Gratulujemy mistrzom, gratulujemy wicemistrzom oraz „brązowym” w tym roku pozezdrzańskim Amatorsom, którzy w ostatniej kolejce pokonali Drink Team i w ostatecznym rozrachunku o jedno „oczko” wyprzedzili Iskrę Kamionki. Wcześniej z walki o najniższy stopień podium w – delikatnie rzecz ujmując – mało elegancki i niewiele wspólnego mający z fair play sposób – skreślili się piłkarze Hotelu Santa Monica. W dniu rozgrywania finałowej kolejki raczyli oni przekazać organizatorowi zmagań, iż w związku z jedynie iluzorycznymi szansami na „brąz” nie widzą sensu przyjazdu na ostatni mecz (!!!). Decyzja w kwestii gry „niezwykle ambitnych” chłopaków z Mikołajek w kolejnych edycjach ligi na „Orliku” należy, oczywiście, do Marka Grochowskiego – podobnie jak w przypadku drużyny Zielonych, od zawsze generujących problemy organizacyjne na finiszu rozgrywek (poligony, przekładanie terminów spotkań, walkowery). Zabawa zabawą, ale odrobinę sportowej przyzwoitości należy jednak zachować, choćby z szacunku dla pozostałych drużyn. Najwyższy czas oddzielić mężczyzn od chłopców z piaskownicy.

Za najlepszego bramkarza ligi uznano Daniela Mycaka ze Startu Grene, a tytuł króla strzelców zdobył w tym sezonie Maciej Kudyk z Blaugrany (na zdjęciu ze statuetką i pucharem za drugie miejsce drużyny), który 25 razy pokonał bramkarzy rywali.

Pasjonująca była jego rywalizacja z ubiegłorocznym snajperem nr 1 Piotrem Pawlikiem z Iskry Kamionki. I kto wie, jaka byłaby ostateczna kolejność, gdyby Pawlikowi zaliczono trzy gole w meczu z wycofanymi w trakcie zmagań Majstrami i gdyby wspomniany wcześniej Hotel Santa Monica jakimś cudem dostrzegł sens rozegrania ostatniego meczu (właśnie z Iskrą). Nie ma jednak co „gdybać”, popularny „Kujo” z pewnością na koronę zasłużył, mamy nowego króla (gratulujemy!), a okazja do kolejnego snajperskiego starcia już niebawem – bo podczas jesienno-zimowej „halówki” – lub najpóźniej w przyszłym sezonie na „Orliku”.

 

 

WYNIKI OSTATNIEJ KOLEJKI

DRINK TEAM – AMATORS POZEZDRZE 1:5

Bramki dla Amators: Łukasz Denes – 3, Robert Wasiak i Miłosz Karbowski; dla Drink Teamu: Jacek Cemka.

AGROLIDER – START GRENE 1:2

Bramki dla Startu Grene: Krzysztof Sadocha i Kacper Kamiński; dla Agrolidera: Mariusz Olszewski.

ŻAGLOWNIA PANAŚ – BLAUGRANA 2:0

Bramki: Grzegorz Ostrowski i Marcin Janus.

HOTEL SANTA MONICA – ISKRA KAMIONKI 0:3 vo

 

 

TABELA

1.ŻAGLOWNIA PANAŚ4058:21
2.BLAUGRANA3973:22
3.AMATORS POZEZDRZE3054:32
4.Iskra Kamionki2950:25
5.Hotel Santa Monica2444:56
6.Agrolider1736:40
7.Start Grene1328:37
8.Drink Team924:85
9.Zieloni724:72

 

 

KLASYFIKACJA STRZELCÓW

1. Maciej Kudyk (Blaugrana) – 25

2. Piotr Pawlik (Iskra Kamionki) – 22

3. Kacper Serowik (Hotel Santa Monica) – 20

4. Łukasz Denes (Amators Pozezdrze) – 19

5. Paweł Joka (Blaugrana) – 16

6. Stanisław Chartuniewicz (Agrolider) – 11

7. Krzysztof Sadocha (Start Grene), Daniel Łydziński (Drink Team) – po 10

Comments are closed.