SIATKARKI MOSiR GIŻYCKO RZĄDZĄ I DZIELĄ…

Grudzień 3rd, 2017 | by Bogusław Zawadzki
SIATKARKI MOSiR GIŻYCKO RZĄDZĄ I DZIELĄ…
SIATKÓWKA
0

… w lidze wojewódzkiej młodziczek w tym sezonie. W niedzielę (3 grudnia) podopieczne Iwony Kochanowskiej odniosły dwa zwycięstwa na własnym parkiecie i obroniły pozycję liderek stawki.

W tegorocznych zmaganiach uczestniczy aż 20 zespołów, podzielonych na 3-drużynowe grupy (w najsłabszej są dwie ekipy). Rozgrywki prowadzone są systemem turniejowym – po każdej imprezie najlepsza drużyna w danej grupie awansuje do wyższej grupy (przepis nie dotyczy – oczywiście – grupy I, w której grają obecnie giżycczanki), a najsłabszy zespół spada do grupy niższej. Niedzielne zawody w Giżycku były czwartym z sześciu zaplanowanych turniejów.

– W poprzednim sezonie jako absolutne debiutantki zajęłyśmy 9. miejsce na 19 ekip – mówi trenerka młodziczek MOSiR Giżycko Iwona Kochanowska. – Bieżący sezon rozpoczęłyśmy więc w grupie trzeciej, ale już po drugich zawodach wywalczyłyśmy prawo gry w najwyższej grupie, a przed grudniowymi zmaganiami w rodzinnym mieście byłyśmy liderkami stawki.

Gospodynie stanęły na wysokości zadania, choć ich pierwszy niedzielny mecz – z olsztyńskim Absolwentem – rozpoczął się dla nich niezbyt dobrze. Giżycczanki przegrały pierwszego seta, w drugim na szczęście odrobiły straty i o wszystkim decydował tie-break. Emocji nie zabrakło – olsztynianki miały nawet piłkę meczową (na 15:13), ale przegrały próbę nerwów, a po chwili przegrały także trzecią partię i cały mecz 1:2. Radość naszych reprezentantek (na zdjęciu) w pełni uzasadniona.

 

Podbudowane wygraną podopieczne Iwony Kochanowskiej nie zmarnowały szansy w swoim kolejnym pojedynku i tym razem bez straty seta ograły SMS Ostróda. Kolejny turniej – za tydzień, właśnie w Ostródzie, a ostatni – 14 stycznia (być może ponownie w Giżycku).

– Rozgrywki kończą się turniejem finałowym, w którym wezmą udział cztery najlepsze drużyny – informuje Iwona Kochanowska. – Trzy pierwsze miejsca wezmą udział w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski, z których dwa zespoły wychodzą do półfinałów, a potem kolejne dwa do finałów.

 

Skład MOSiR Giżycko: Weronika Poczynek, Emilia Chmielewska, Martyna Wąsiakowska, Marlena Skórnóg, Eliza Rodziewicz, Aleksandra Wyrzykowska, Aleksandra Wiszniowiecka, Wiktoria Piłasewicz, Natalia Jacukowicz, Marta  Jurewicz.

Comments are closed.