MEMORIAŁ DLA GRAFA I BLAUGRANY

Marzec 11th, 2018 | by Bogusław Zawadzki
MEMORIAŁ DLA GRAFA I BLAUGRANY
FUTSAL
0

Za nami kolejny dwudniowy Memoriał Eugeniusza Ekstowicza, kończący tegoroczny sezon „kopanej” pod dachem. W kategorii open triumfował Graf, zaś w grupie oldbojów najlepsza okazała się Blaugrana, lepszym bilansem bramkowym wyprzedzając… Grafa.

Pierwszego dnia Memoriału (sobota, 10 marca) o zwycięstwo rywalizowało 12 ekip. W finale Graf po zaciętym meczu pokonał Piekarnię Kruklanki 3:2, a gola na wagę zwycięstwa zdobył król strzelców turnieju Arkadiusz Gwiazdowski. 45-letni były kapitan giżyckich Mamr całą piłkarską karierę „spędził” w defensywie, ale podczas sobotnich zmagań po raz kolejny udowodnił, że pod bramką rywala jest równie trudny do upilnowania jak do przejścia pod własnymi „wrotami”. Trzecie miejsce w zawodach zajęła ekipa FC Stumbras.

W niedzielne przedpołudnie do walki przystąpiły cztery reprezentacje piłkarskich weteranów (35+). Zwyciężyła Blaugrana, która – tak jak drugi w tabeli Graf – nie zaznała goryczy porażki, a rywala wyprzedziła lepszym bilansem bramkowym. „Brąz” przypadł Iskrze Kamionki, a stawkę zamknęła ekipa GPB, która – mimo porażek we wszystkich meczach – zaprezentowała bardzo dobry futsal. Królem strzelców został Maciej Kudyk (jako organizator zmagań statuetke przekazał jednak drugiemu w klasyfikacji Michałowi Sadłosowi – obaj z Blaugrany), a za najlepszego bramkarza uznano Rafała Ołdziejewskiego z Grafa. Podczas ceremonii zamknięcia imprezy puchary i medale wręczył dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Marian Mieńko.

 

Comments are closed.