KOSZMAR BLAUGRANY, MISTRZOWIE NA SZÓSTKĘ

Maj 14th, 2018 | by Bogusław Zawadzki
KOSZMAR BLAUGRANY, MISTRZOWIE NA SZÓSTKĘ
LIGA ORLIKOWA
0

To był nokaut! W szlagierze 2. kolejki ligi piłkarskich szóstek górą broniąca tytułu Żaglownia Panaś, która w poniedziałkowe popołudnie spuściła wielkie lanie ubiegłorocznemu wicemistrzowi Blaugranie. Do siatki „Barcy” piłka po raz pierwszy trafiła już w 20. sekundzie, a potem ten „rytuał” powtórzył się jeszcze pięć razy.

Na sześć trafień świeżo upieczonego przewodnika tabeli Blaugrana odpowiedziała tylko raz – honorową bramkę tuż przed końcem zdobył Piotr Pawlik. Giżycka „Barca” po raz pierwszy od niepamiętnych czasów wypadła poza podium i przed kolejnymi spotkaniami Maciej Kudyk i jego kompani naprawdę mają o czym myśleć. Mecz z mądrze grającą Żaglownią Panaś obnażył bowiem słabości dotychczasowego lidera, który fatalnie zagrał zarówno w defensywie, jak i z przodu, gdzie raził indolencją strzelecką. Sporo materiału do analizy przed 3. kolejką mają także gracze Drink Teamu i Agrolidera. „Drinkersi” znów prowadzili z rywalem (tym razem Hotelem Santa Monica) dwoma golami, by w drugiej połowie – podobnie jak w inauguracyjnym starciu z Grafem – dać się „dogonić”, a nawet „przegonić”. W jeszcze lepszej sytuacji był Agrolider, który do przerwy prowadził z Amators Pozezdrze już 4:1. Niestety, w drugim kwadransie „Staśki” straciły cztery gole i przegrały wygrany mecz 4:5. W ostatnim spotkaniu 2. kolejki młodość nie sprostała doświadczeniu. Rompers Team zdobył wprawdzie swoje pierwsze, historyczne dwa gole, ale na pierwsze punkty musi jeszcze poczekać. albowiem w poniedziałek rutynowany Graf popisał się dwukrotnie lepszą skutecznością.

Kolejne mecze już w najbliższą środę (16 maja). Zagrają: Drink Team z Rompers Teamem (godz. 18.30), Graf z Amators Pozezdrze (godz. 19.10), Żaglownia Panaś z Agroliderem (godz. 19.50) i Hotel Santa Monica z Blaugraną (godz. 20.30).

WYNIKI 2. KOLEJKI

BLAUGRANA – ŻAGLOWNIA PANAŚ 1:6

Bramki dla Żaglowni Panaś: Marcin Janus – 3, Przemysław Łapiński – 2 i Damian Skołorzyński; dla Blaugrany: Piotr Pawlik.

DRINK TEAM – HOTEL SANTA MONICA 2:3

Bramki dla Drink Teamu: Tomasz Zagórski i Paweł Grzelak; dla Hotelu Santa Monica: Michał Suchan, Cezary Gałka i Bartłomiej Zacharewicz. Żółta kartka: Tomasz Zagórski (Drink Team); czerwona kartka: Adrian Szyłejko (Hotel Santa Monica) – wykluczenie na 1 mecz.

AGROLIDER – AMATORS POZEZDRZE 4:5

Bramki dla Agrolidera: Mateusz Gałązka – 2, Paweł Grablewski i Fabian Tuziemski; dla Amators: Damian Jęksa – 3, Krzysztof Sadocha i Miłosz Karbowski. Żółta kartka: Tomasz Marzec (Agrolider).

GRAF – ROMPERS TEAM 4:2

Bramki dla Grafa: Tomasz Kudyk, Janusz Madej, Tomasz Osieczko i Rafał Ołdziejewski; dla Rompers Team: Jakub Ambroziak – 2. Żółta kartka: Tomasz Rucki (Graf).

TABELA

1. Żaglownia Panaś69:3
2. Graf47:5
3. Hotel Santa Monica47:6
4. Blaugrana38:6
5. Amators Pozezdrze37:7
6. Agrolider18:9
7. Drink Team15:6
Rompers Team02:11

KLASYFIKACJA STRZELCÓW

1. Piotr Pawlik (Blaugrana), Mateusz Gałązka (Agrolider)  – po 5

2. Damian Jęksa (Amators Pozezdrze) – 4

3. Maciej Kudyk (Blaugrana), Marcin Janus (Żaglownia Panaś) – po 3

FOTOGALERIA

Comments are closed.