SNAJPERZY PRZYBILI PIĄTKI, AWANS „MŁODYCH WILKÓW”

Maj 21st, 2018 | by Bogusław Zawadzki
SNAJPERZY PRZYBILI PIĄTKI, AWANS „MŁODYCH WILKÓW”
LIGA ORLIKOWA
0

Czwarta kolejka ligi piłkarskich szóstek miała dwóch bohaterów. Pierwszym był Przemysław Łapiński z Żaglowni Panaś, który pięcioma trafieniami „zmasakrował” bezradnego Grafa. Drugim bohaterem poniedziałkowej serii był dotychczasowy lider klasyfikacji snajperów Piotr Pawlik z Blaugrany, który w starciu z ostatnim w tabeli Drink Teamem skopiował strzelecki wyczyn popularnego „Łapy”.

Zwycięstwo Żaglowni Panaś nad Grafem było czwartym triumfem obrońcy tytułu w tym sezonie, który jak na razie pewnie zmierza do powtórzenia ubiegłorocznego sukcesu. Oczywiście nie ma co na razie dzielić skóry na niedźwiedziu (do końca jeszcze dziesięć kolejek), ale przy tak grających jak dotychczas piłkarzach lidera rywalom trudno będzie nawiązać równorzędną walkę. Broni nie składają futboliści Blaugrany oraz pozezdrzańscy Amatorsi. Ci ostatni znów musieli „gonić wynik” i znów – po raz trzeci z rzędu – zakończyli potyczkę w roli zwycięzcy. Trzeci komplet punktów zainkasowała także „giżycka Barca”, a jedną z siedmiu bramek w meczu z outsiderem Drink Teamem zdobył świętujący w poniedziałek swoje 41. urodziny Michał Sadłos (najlepszego, Michał!). Największy awans po 4. kolejce zanotowały „młode wilki” z Romper Team, które po wypunktowaniu Agrolidera plasują się obecnie tuż za podium.

UWAGA! W najbliższej kolejce nastąpi zamiana meczów. Zaplanowane jako trzecie starcie Drink Teamu z Żaglownią Panaś rozpocznie się o godz. 20.30. Natomiast o godz. 19.50 planowany jest pierwszy gwizdek w spotkaniu Blaugrany z Amators Pozezdrze (początkowo mecz miał zamknąć środową kolejkę). Szczegóły w terminarzu na stronie głównej. 

WYNIKI 4. KOLEJKI

ŻAGLOWNIA PANAŚ – GRAF 6:1

Bramki dla Żaglowni: Przemysław Łapiński – 5 i samobójcza; dla Grafa: Tomasz Osieczko.

HOTEL SANTA MONICA – AMATORS POZEZDRZE 2:5

Bramki dla Hotelu Santa Monica: Michał Suchan i Bartłomiej Zacharewicz; dla Amators: Łukasz Denes – 3, Mateusz Markiewicz i Damian Jęksa. Żółta kartka: Michał Suchan (Hotel Santa Monica).

BLAUGRANA – DRINK TEAM 7:3

Bramki dla Blaugrany: Piotr Pawlik – 5, Mateusz Dębek i Michał Sadłos; dla Drink Teamu: Karol Łydziński – 2 i Mateusz Ławrynowicz.

AGROLIDER – ROMPER TEAM 2:3

Bramki dla Agrolidera: Piotr Maleszewski i samobójcza; dla Romper Team: Jakub Ambroziak – 2 i Daniel Pawluczuk.

 

TABELA

1. Żaglownia Panaś1219:7
2. Blaugrana920:10
3. Amators Pozezdrze916:12
4. Romper Team69:15
5. Graf411:15
6. Hotel Santa Monica410:16
7. Agrolider113:16
8. Drink Team110:17

 

KLASYFIKACJA STRZELCÓW

1. Piotr Pawlik (Blaugrana) – 12

2. Przemysław Łapiński (Żaglownia Panaś) – 9

3. Mateusz Gałązka (Agrolider), Jakub Ambroziak (Romper Team) – po 6

4. Maciej Kudyk (Blaugrana), Damian Jęksa (Amators Pozezdrze), Łukasz Denes (Amators Pozezdrze) – po 5

 

CZWARTA KOLEJKA W OBIEKTYWIE

Comments are closed.