OUTSIDER SŁABSZY OD LIDERA, A GRAF OD AGROLIDERA

Maj 23rd, 2018 | by Bogusław Zawadzki
OUTSIDER SŁABSZY OD LIDERA, A GRAF OD AGROLIDERA
LIGA ORLIKOWA
0

Trzy – to cyfra piątej kolejki w lidze „orlikowej”. Po trzech porażkach z rzędu przełamali się wreszcie piłkarze Agrolidera, po trzech kolejnych zwycięstwach zastopowani zostali natomiast pozezdrzańscy Amatorsi. W środę trzeci kolejny mecz wygrała Blaugrana, a po raz trzeci w ciągu dziesięciu dni z boiska pokonani zeszli futboliści Grafa. Trzy gole w piątej kolejce zdobył także lider klasyfikacji strzelców Piotr Pawlik z Blaugrany i był to jego trzeci w tym sezonie mecz, w którym zaliczył co najmniej hat-tricka.

O tym, że Amatorsi z Pozezdrza „przesypiają” pierwsze połowy swoich meczów i do roboty biorą się dopiero po przerwie, przekonaliśmy się w ostatnich trzech kolejkach, gdy Mariusz Baniewski i jego kompani odrabiali spore straty i wygrywali mecze. Mit „rycerzy drugiego kwadransa” prysł w starciu z Blaugraną, która nie dała dziś pozezdrzanom szans, aplikując im osiem goli, choć – trzeba to otwarcie powiedzieć – sama zaprezentowała dość „radosny” futbol w defensywie, dając sobie strzelić aż cztery bramki. Mniej skuteczni z przodu, ale znacznie bardziej ostrożni z tyłu byli w środę piłkarze liderującej Żaglowni Panaś, którzy bez większych problemów uporali się z zamykającym stawkę Drink Teamem. Trwa fatalna passa Grafa. Po niezłym początku rozgrywek (remis i wygrana) doświadczona ekipa nie punktowała już od trzech kolejek. Dziś nie dała rady Agroliderowi, który wgrał pierwszy mecz w tym sezonie. Drugą wygraną zanotował Hotel Santa Monica, po wyrównanym spotkaniu ogrywając młodzież z Romper Teamu.

WYNIKI 5. KOLEJKI

ROMPER TEAM – HOTEL SANTA MONICA 3:4

Bramki dla Romper Team: Jakub Ambroziak – 2 i Jakub Czetyrbok; dla Hotelu Santa Monica: Michał Radziszewski – 2, Arkadiusz Jabłoński i Daniel Niksa. Żółta kartka: Jakub Ambroziak (Romper Team).

GRAF – AGROLIDER 1:2

Bramka dla Grafa: Tomasz Osieczko; dla Agrolidera: Stanisław Chartuniewicz i Mateusz Gałązka. Żółta kartka: Paweł Kobryń (Agrolider).

BLAUGRANA – AMATORS POZEZDRZE 8:4

Bramki dla Blaugrany: Piotr Pawlik – 3, Michał Sadłos – 2, Maciej Kudyk, Krzysztof Koleśnik i Paweł Siedzik; dla Amators: Mateusz Markiewicz – 2, Łukasz Denes i Miłosz Karbowski.

ŻAGLOWNIA PANAŚ – DRINK TEAM 5:1

Bramki dla Żaglowni: Przemysław Łapiński – 4 i Kamil Czurak; dla Drink Teamu: Karol Łydziński.

 

TABELA

1. Żaglownia Panaś1524:8
2. Blaugrana1228:14
3. Amators Pozezdrze920:20
4. Hotel Santa Monica714:19
5. Romper Team612:19
6. Agrolider415:17
7. Graf412:16
8. Drink Team111:22

 

KLASYFIKACJA STRZELCÓW

1. Piotr Pawlik (Blaugrana) – 15

2. Przemysław Łapiński (Żaglownia Panaś) – 13

3. Jakub Ambroziak (Romper Team) – 8

4. Mateusz Gałązka (Agrolider) – 7

5. Maciej Kudyk (Blaugrana), Łukasz Denes (Amators Pozezdrze) – po 6

 

 

 

 

 

Comments are closed.