W „ORLIKOWEJ” JAK U SMUDY

Maj 28th, 2018 | by Bogusław Zawadzki
W „ORLIKOWEJ” JAK U SMUDY
LIGA ORLIKOWA
0

Czyli bez zmian. Przynajmniej w tabeli. W szóstej kolejce wygrywały zespoły z czołowej czwórki, które powiększyły przewagę nad drużynami z dolnej części drabinki. Na czele wciąż Żaglownia Panaś, jedyny zespół z kompletem punktów. 

Poniedziałkowa, przedostatnia seria pierwszej rundy rozpoczęła się właśnie od starcia broniącej tytułu Żaglowni z tegorocznym debiutantem Romper Teamem. Faworyt szybko objął prowadzenie 2:0 i wydawało się, że dalsze bramki, pieczętujące szósty z rzędu triumf aktualnego lidera, będą tylko kwestią czasu. Tymczasem młodzież szybko podniosła się z kolan, strzeliła trzy bramki i na „Orliku” przy SP 7 zapachniało sporą sensacją. Na krótko. Żaglownia jeszcze przed przerwą odzyskała prowadzenie, a w drugiej połowie kontrolowała wydarzenia na boisku, ostatecznie zwyciężając 7:5. Cztery bramki w tym meczu zdobył najlepszy strzelec lidera Przemysław Łapiński, a wyczyn ten pozwolił mu wyprzedzić Piotra Pawlika z Blaugrany w klasyfikacji snajperów. Aby odzyskać „żółtą koszulkę” największy „pistolet” giżyckiej „Barcy” musiał strzelić w potyczce z Agroliderem trzy gole. Wykonał jedną trzecią tego zadania i teraz to on „goni” w punktacji popularnego „Łapę”. Blaugrana po twardym i niezłym dla oka widowisku ostatecznie wypunktowała Agrolidera (2:1) i zachowała przewagę nad pozezdrzańskimi Amatorsami. Ci poradzili sobie dziś z ostatnim w tabeli Drink Teamem (6:2). W ostatnim meczu 6. kolejki Graf nie utrzymał jednobramkowej przewagi wypracowanej na początku konfrontacji i przegrał z Hotelem Santa Monica 1:2. Była to już czwarta z rzędu porażka zasłużonej drużyny w tym sezonie.

Za tydzień (4 czerwca) finałowa seria pierwszej rundy ligi amatorskich szóstek.

WYNIKI 6. KOLEJKI

ŻAGLOWNIA PANAŚ – ROMPER TEAM 7:5

Bramki dla Żaglowni: Przemysław Łapiński – 4, Grzegorz Ostrowski – 2 i Kamil Czurak; dla Romper Team: Jakub Czetyrbok – 2, Jakub Ambroziak, Michał Pietruczuk i Daniel Pawluczuk.

AMATORS POZEZDRZE – DRINK TEAM 6:2

Bramki dla Amators: Mateusz Markiewicz – 2, Łukasz Denes – 2 i Damian Jęksa – 2; dla Drink Teamu: Karol Łydziński i Adrian Pawlukojć.

BLAUGRANA – AGROLIDER 2:1

Bramki dla Blaugrany: Piotr Pawlik i Maciej Kudyk; dla Agrolidera: Michał Suchorowiec.

 

TABELA

1. Żaglownia Panaś1831:13
2. Blaugrana1530:15
3. Amators Pozezdrze1226:22
4. Hotel Santa Monica1016:20
5. Romper Team617:26
6. Agrolider416:19
7. Graf413:18
8. Drink Team113:28

 

KLASYFIKACJA STRZELCÓW

1. Przemysław Łapiński (Żaglownia Panaś) – 17

2. Piotr Pawlik (Blaugrana) – 16

3. Jakub Ambroziak (Romper Team) – 9

4. Łukasz Denes (Amators Pozezdrze) – 8

5. Maciej Kudyk (Blaugrana), Mateusz Gałązka (Agrolider), Damian Jęksa (Amators Pozezdrze) – po 7

 

 

Comments are closed.