ŻAGLOWNIA MISTRZEM NA PÓŁMETKU

Czerwiec 4th, 2018 | by Bogusław Zawadzki
ŻAGLOWNIA MISTRZEM NA PÓŁMETKU
LIGA ORLIKOWA
0

Zakończyła się pierwsza runda rozgrywek o mistrzostwo Giżycka piłkarskich szóstek. Na czele mistrz i wicemistrz z ubiegłego sezonu – Żaglownia Panaś i Blaugrana, które w ostatniej przed przerwą kolejce powiększyły przewagę nad rywalami. W poniedziałkowej kolejce duch wakacji był już mocno wyczuwalny nad „Orlikiem” przy SP 7. Niektóre drużyny miały problemy ze skompletowaniem składu, piłkarze pudłowali w idealnych sytuacjach, a 20 goli strzelonych w 7. serii to najgorszy wynik w tym sezonie. 

Żaglownia wygrała z Hotelem Santa Monica i było to jej siódme z rzędu zwycięstwo w tym sezonie. Obrońca tytułu jest jedynym zespołem z kompletem punktów, a dodatkowo jego najlepszy strzelec Przemysław Łapiński, przez kolegów z drużyny nazywany „Demonem”, lideruje najlepszym snajperom ligi. Dziś tylko raz ulokował piłkę w siatce przeciwników, ale za to trzykrotnie sprawdził wytrzymałość słupków i raz poprzeczki bramki Hotelu Santa Monica. Najgroźniejszy konkurent popularnego „Łapy” do korony Piotr Pawlik z Blaugrany w poniedziałek po raz pierwszy w tym sezonie zakończył mecz bez zdobyczy bramkowej i rundę rewanżową rozpocznie ze stratą dwóch trafień do gracza Żaglowni. Warto w tym miejscu przypomnieć, że nie takie przewagi snajper Blaugrany w życiu niwelował i z całą pewnością walki o zwycięstwo nie odpuści. Podobnie jak jego „Barca” – dziś lepsza od bezradnego w tym sezonie Grafa (pięć przegranych z rzędu) – która tej wiosny przegrała tylko raz  i która będzie chciała jak najszybciej wrócić na pozycję lidera, utraconą w 2. kolejce po kompromitującej porażce 1:6 z Żaglownią. W dobrych nastrojach na wakacyjną przerwę udali się… zamykający stawkę piłkarze Drink Teamu, którzy mimo kłopotów kadrowych (ale z wyczyniającym cuda bramkarzem) wywalczyli dziś cenny punkt w starciu z Agroliderem. Problemy ze składem nie ominęły także pozezdrzańskich Amatorsów. Mecz z Romper Teamem zmuszeni oni byli rozpocząć w pięcioosobowym składzie i tu słowa wielkiego uznania dla młodych rywali, którzy widząc niepełne zestawienie Amatorsów ściągnęli z placu gry jednego ze swoich graczy. Brawo, Panowie! Z kronikarskiego obowiązku odnotujmy, iż oba zespoły kończyły mecz w pełnych składach, a „Rompersi” wygrali 3:1.

WYNIKI 7. KOLEJKI

ROMPER TEAM – AMATORS POZEZDRZE 3:1

Bramki dla Romper Teamu: Jakub Ambroziak – 2 i Jakub Czetyrbok; dla Amators: Mateusz Markiewicz.

AGROLIDER – DRINK TEAM 3:3

Bramki dla Agrolidera: Mateusz Gałązka, Fabian Tuziemski i Bartłomiej Andrzejewski; dla Drink Teamu: Karol Łydziński – 2 i Daniel Łydziński.

BLAUGRANA – GRAF 3:1

Bramki dla Blaugrany: Maciej Kudyk, Michał Sadłos i Krzysztof Koleśnik; dla Grafa: Alan Podbereźny.

HOTEL SANTA MONICA – ŻAGLOWNIA PANAŚ 2:4

Bramki dla Hotelu Santa Monica: Rafał Mikołajczuk i Arkadiusz Dziczek; dla Żaglowni: Przemysław Łapiński, Marcin Łukaszewicz, Marcin Panaś i Grzegorz Ostrowski.

 

TABELA PO RUNDZIE WIOSENNEJ

1. Żaglownia Panaś2135:15
2. Blaugrana1833:16
3. Amators Pozezdrze1227:25
4. Hotel Santa Monica1018:24
5. Romper Team920:27
6. Agrolider519:22
7. Graf414:21
8. Drink Team216:31

KLASYFIKACJA STRZELCÓW

1. Przemysław Łapiński (Żaglownia Panaś) – 18

2. Piotr Pawlik (Blaugrana) – 16

3. Jakub Ambroziak (Romper Team) – 11

4. Maciej Kudyk (Blaugrana), Mateusz Gałązka (Agrolider), Łukasz Denes (Amators) – po 8

 

ZDJĘCIA Z SIÓDMEJ KOLEJKI

 

Comments are closed.