ZMIANY NA FOTELACH LIDERÓW

Sierpień 30th, 2018 | by Bogusław Zawadzki
ZMIANY NA FOTELACH LIDERÓW
LIGA ORLIKOWA
0

Jeszcze w poniedziałek po południu ubiegłoroczny mistrz ligi orlikowej Żaglownia Panaś miał komplet punktów i trzy „oczka” przewagi nad drugą w tabeli Blaugraną. Dziś na koncie obrońcy tytułu znajdują się już dwie porażki, a trzypunktowa przewaga zamieniła się w trzypunktową stratę.

Szlagierem czwartkowej, 9. kolejki było starcie wspomnianych na wstępie drużyn. Przedwakacyjna potyczka mistrza i wicemistrza z poprzedniego sezonu zakończyła się – przypomnijmy – pogromem „Barcy”, która uległa rywalom aż 1:6. Powtórki nie było. Maciej Kudyk i jego kompani „odrobili lekcje” i wypunktowali 3:0 jedynego poważnego konkurenta w wyścigu o koronę. To druga z rzędu przegrana Żaglowni, która po sześciu kolejkach na pierwszym miejscu w tabeli zmuszona była oddać „żółtą koszulkę lidera”. Przodownictwo w klasyfikacji snajperów stracił także Przemysław Łapiński. Popularny „Łapa” jeszcze w rewanżach nie trafił, za to jego najgroźniejszy rywal Piotr Pawlik uczynił to już trzykrotnie (dziś przypieczętował wygraną Blaugrany), dzięki czemu wysforował się na czoło punktacji najlepszych strzelców. Trzeci jest młody Kuba Ambroziak (Romper Team), który wpisywał się na listę strzelców w siedmiu z dziewięciu dotychczasowych meczów (nie strzelił gola tylko w dwóch meczach z Blaugraną), w tym aż w sześciu – dwukrotnie. Tak było również w czwartkowym spotkaniu jego zespołu z Grafem, który po wakacjach wyraźnie złapał wiatr w żagle. Mecz zakończył się wygraną doświadczonego Grafa (4:2), który powoli pnie się w tabeli. Na razie jest piąty, a przypomnijmy, iż rundę rewanżową rozpoczynał na siódmej pozycji. W dwóch pozostałych pojedynkach 9. kolejki nie wyłoniono zwycięzców. Zamykający stawkę Drink Team urwał dwa „oczka” Hotelowi Santa Monica, a pozezdrzańscy Amatorsi remis w meczu z Agroliderem uratowali w ostatniej akcji.

Następna kolejka odbędzie się 3 września (poniedziałek).

WYNIKI 9. KOLEJKI

ŻAGLOWNIA PANAŚ – BLAUGRANA 0:3

Bramki: Maciej Kudyk, Michał Sadłos i Piotr Pawlik.

HOTEL SANTA MONICA – DRIN TEAM 4:4

Bramki dla Hotelu Santa Monica: Maciej Jarguz – 3 i Jakub Jarguz – 1; dla Drink Teamu: Daniel Łydziński – 2, Karol Zagórski i Tomasz Zagórski.

AMATORS POZEZDRZE – AGROLIDER 1:1

Bramka dla Amators: Tomasz Dzienis; dla Agrolidera: Mateusz Gałązka.

GRAF – ROMPER TEAM  4:2

Bramki dla Grafa: Arkadiusz Gwiazdowski – 2, Grzegorz Dereszkiewicz i Tomasz Rucki; dla Romper Teamu: Kuba Ambroziak – 2.

TABELA

1. Blaugrana2439:16
2. Żaglownia Panaś2136:23
3. Amators Pozezdrze
1633:27
4. Hotel Santa Monica1126:33
5. Graf1022:25
6.Agrolider925:27
7. Romper Team922:34
8. Drink Team322:39

SNAJPERZY

1. Piotr Pawlik (Blaugrana) – 19

2. Przemysław Łapiński (Żaglownia Panaś) – 18

3. Kuba Ambroziak (Romper Team) – 13

4. Maciej Kudyk (Blaugrana) – 10

5. Mateusz Gałązka (Agrolider) – 9

9. KOLEJKA W OBIEKTYWIE

Comments are closed.