AMATORSI PONOWNIE Z BRĄZEM

Wrzesień 13th, 2018 | by Bogusław Zawadzki
AMATORSI PONOWNIE Z BRĄZEM
LIGA ORLIKOWA
0

Przedostatnia kolejka ligi piłkarskich szóstek nie przyniosła żadnych przetasowań w tabeli i odpowiedzi na pytanie: kto mistrzem „orlikowej”? Po 52 meczach nadal nie wiemy, czy Żaglownia Panaś obroni tytuł, wiemy natomiast, że sukces sprzed roku powtórzą pozezdrzańscy Amatorsi. Dzisiejsza wygrana z ostatnim w tabeli Drink Teamem zapewniła im brązowy medal.

Czwartkowa trzynasta kolejka okazała się pechowa dla drużyn z miejsc 5 – 8, które solidarnie przegrały swoje mecze. O dwa gole słabsze od swoich rywali okazały się ekipy Agrolidera (grał z liderującą Blaugraną) i Hotelu Santa Monica (przegrał z Grafem, dla którego było to piąte zwycięstwo w powakacyjnej rundzie), tylko jedną bramką Żaglowni Panaś (dziś występującej w mocno okrojonym składzie) uległa młodzież z  Romper Teamu i jedynie zamykający stawkę „Drinkersi” doznali wysokiej (2:7) porażki z Amators Pozezdrze. Wygrana tych ostatnich oznacza, że goście z Pozezdrza niższego niż trzecie miejsce nie zajmą – nawet jeśli w poniedziałek przegrają z Romper Teamem, a czwarty w stawce Graf ogra Blaugranę. Bilans bezpośrednich potyczek to 5:5, ale pozezdrzanie mają znacznie lepszy stosunek bramek w tabeli. W poniedziałek emocje zaczną się więc dopiero w przedostatnim meczu. Remis lub zwycięstwo „Barcy” dadzą jej „złoto”. Wówczas ostatni mecz tegorocznych rozgrywek – Hotel Santa Monica kontra Żaglownia Panaś – będzie jedynie typowym starciem o pietruszkę. Co innego, jeśli Blaugrana przegra z Grafem, bo przecież i taki scenariusz należy rozpatrywać. Wówczas Żaglownia będzie musiała wygrać z Hotelem Santa Monica – jeśli, oczywiście, chce obronić tytuł.

 

WYNIKI 13. KOLEJKI

ROMPER TEAM – ŻAGLOWNIA PANAŚ 0:1

Bramka: Grzegorz Ostrowski.

AMATORS POZEZDRZE – DRINK TEAM 7:2

Bramki dla Amators Pozezdrze: Mateusz Markiewicz – 4, Robert Wasiak – 2 i Łukasz Masłowski; dla Drink Teamu: Mirosław Lenio i Witold Lachowicz.

AGROLIDER – BLAUGRANA 1:3

Bramka dla Agrolidera: Piotr Maleszewski; dla Blaugrany: Maciej Kudyk, Piotr Pawlik i Krzysztof Koleśnik.

GRAF – HOTEL SANTA MONICA 4:2

Bramki dla Grafa: Paweł Jedut – 2, Tomasz Kudyk i Tomasz Rucki; dla Hotelu Santa Monica: Arkadiusz Jabłoński i Michał Radziszewski.

 

TABELA

1. Blaugrana3655:19
2. Żaglownia Panaś3353:28
3. Amators Pozezdrze2247:34
4. Graf1930:34
5. Romper Team1429:41
6. Hotel Santa Monica1233:52
7. Agrolider929:35
8. Drink Team428:59

 

STRZELCY

1. Piotr Pawlik (Blaugrana) – 24

2. Przemysław Łapiński (Żaglownia Panaś) – 19

3. Maciej Kudyk (Blaugrana), Kuba Ambroziak (Romper Team) – po 15

4. Mateusz Markiewicz (Amators Pozezdrze) – 14

5. Grzegorz Ostrowski (Żaglownia Panaś), Mateusz Gałązka (Agrolider), Łukasz Denes (Amators Pozezdrze) – po 10

13. KOLEJKA W OBIEKTYWIE

 

Comments are closed.