JUŻ TYLKO CZWÓRKA…

Luty 4th, 2019 | by Bogusław Zawadzki
JUŻ TYLKO CZWÓRKA…
LIGA HALOWA
0

Piekarnia Kruklanki, Hotel Robert’s Port (Mikołajki) oraz dwie drużyny z Giżycka: broniąca tytułu Oleńka i debiutująca w „halówce” młoda ekipa Romper Team – wśród nich jest tegoroczny mistrz ligi halowej piłki nożnej. O tym, kto zdobędzie najcenniejszy puchar, przekonamy się 16 lutego.

Wcześniej jednak, bo już podczas najbliższego weekendu, czekają nas emocjonujące (taką mamy nadzieję) półfinały. W walce o czwórkę swoich rywali zdeklasowały oba zespoły spoza Giżycka. Piekarnia nie dała szans Oporowi Gzymsy (w dwumeczu było 7:1 i 16:4), zaś Hotel Robert’s Port „zabawił się” z Juniorem MOSiR, dwukrotnie gromiąc go 13:2 i… 20:2 (zdecydowanie nie tego spodziewamy się po graczach, którzy w całkiem niedalekiej przyszłości mają reprezentować barwy Mamr w ligowych zmaganiach seniorów). W pozostałych parach rywalizacja była bardziej wyrównana. Graf uległ Oleńce 0:3 i 1:2, a Romper Team z nawiązką odrobił straty w rewanżu z Kolonią Gawlik i po przegranej w pierwszym meczu 1:2 wypunktował rywala 7:2.

Przed nami półfinały, rozgrywane także systemem „mecz i rewanż”. W sobotę (9 lutego) o godz. 14.00 Romper Team zagra z Piekarnią, a po zakończeniu tego starcia Oleńka zmierzy się z Hotelem Robert’s Port. W spotkaniu tym zobaczymy najlepszych trzech snajperów ligi. Po strzeleckich fajerwerkach w ostatnich trzech meczach na czele klasyfikacji duet Hotelu Robert’s Port: Michał Maciorowski (25 goli) i Patryk Gondek (22). Z korony nie zrezygnował, oczywiście, Piotr Pawlik z Oleńki. Na jego koncie na razie 18 bramek, strata jest zatem spora, ale… nie takie cuda, oj nie takie zdarzały się w „kopanej” (a w jej halowej odmianie zwłaszcza). Rewanże półfinałów zaplanowano na niedzielę (10 lutego) od godz. 12.00.

Comments are closed.