W SOBOTĘ POZNAMY MISTRZA „HALÓWKI”!

12 lutego, 2019 | by Bogusław Zawadzki
LIGA HALOWA
0

Batalię o mistrzostwo Giżycka rozpoczynało dziewięć ekip, na placu boju pozostały już tylko dwie. W sobotę (16 lutego) w walce o „złoto” Piekarnia Kruklanki zmierzy się z giżycką Oleńką. Przypomnijmy, iż w poprzednim sezonie te same drużyny zajęły dwie czołowe lokaty w tabeli. Mistrzem została Oleńka, która o 5 „oczek” wyprzedziła drużynę z Kruklanek. Jak będzie teraz?

Finaliści spotkali się juz raz w bieżących rozgrywkach – w 4. kolejce górą (4:2) byli broniący tytułu gracze z Giżycka. W półfinałach zarówno Oleńka, jak i Piekarnia nie miały łatwego zadania. Aktualni mistrzowie w pierwszym z dwóch starć z Hotelem Robert’s Port Mikołajki przegrywali już 0:2, by ostatecznie uratować remis. W rewanżu Hotel jeszcze na trzy minuty przed końcem prowadził 1:0. Końcówka należała jednak do Oleńki, a konkretnie do Krzysztofa Łokietka, który najpierw wyrównał po solowej akcji, a na 60 sekund przed końcową syreną piłka po jego uderzeniu i rykoszecie po raz wtóry wpadła do siatki zespołu z Mikołajek. Piekarnia Kruklanki awans do finału zawdzięcza pierwszemu starciu z Romper Teamem, nadspodziewanie łatwo wygranym 5:1. Zdolna giżycka młodzież o tym, że w piłkę grać potrafi, przypomniała sobie w rewanżu, ogrywając rywala 3:0. Do dogrywki zabrakło jednak jednego gola…

Mecz Romper Teamu z Hotelem Robert’s Port, którego stawką będzie najniższy stopień podium, rozpocznie się w sobotę, 16 lutego, o godz. 18.00. Początek wielkiego finału Oleńka – Piekarnia o godz. 18.40, a tuż po meczu planowane jest wręczenie pucharów, medali i statuetek.  W klasyfikacji najlepszych strzelców na czele duet Hotelu Robert’s Port: Michał Maciorowski (25 goli) – Patryk Gondek (22). Po półfinałach na trzecie miejsce awansował Robert Dawidziuk z Piekarni Kruklanki (20), czwarty jest Piotr Pawlik z Oleńki (19).