MAMY NOWEGO MISTRZA! ZŁOTO DLA PIEKARNI!

Luty 16th, 2019 | by Bogusław Zawadzki
MAMY NOWEGO MISTRZA! ZŁOTO DLA PIEKARNI!
LIGA HALOWA
0

Historia lubi się powtarzać. Lubi, ale nie musi. W finale tegorocznej „halówki” spotkały się wprawdzie dwie najlepsze drużyny poprzedniego sezonu, ale tym razem powtórki nie było. Po tytuł sięgnęła Piekarnia Kruklanki, która po rzutach karnych pokonała broniącą mistrzostwa Oleńkę.

W regulaminowym czasie gry oba zespoły zdobyły po jednym golu, w karnych bohaterem zespołu z Kruklanek został bramkarz Piotr Roman, który obronił dwa z trzech strzałów rywali. Ten fakt oraz dobra dyspozycja golkipera Piekarni w całym sezonie zdecydowały o przyznaniu mu statuetki dla najlepszego bramkarza ligi.

Nowy mistrz – Piekarnia Kruklanki. Gratulacje! Pierwszy z lewej w dolnym rzędzie najlepszy bramkarz tegorocznej ligi Piotr Roman

Oleńka tym razem ze srebrem. Brawo!

Tytuł króla strzelców giżyckiej „halówki” wywalczył natomiast Michał Maciorowski z Hotelu Robert’s Port, autor 25 trafień. Najlepszy snajper ligi wystąpił dziś w starciu o trzecie miejsce. Gola wprawdzie nie strzelił, ale jego zespół po zaciętym boju pokonał największą rewelację rozgrywek Romper Team 3:2.

Michał Maciorowski (w środku) – król strzelców w sezonie 2018/2019. Z lewej Jakub Czetyrbok (Romper Team), z prawej Grzegorz Bierć (Hotel Robert’s Port)

Ostatnim akordem sezonu halowego będzie XXIX Memoriał Eugeniusza Ekstowicza (9-10 marca). Więcej – wkrótce.

Comments are closed.