PRZED NAMI SZLAGIER RUNDY

Maj 29th, 2019 | by Bogusław Zawadzki
PRZED NAMI SZLAGIER RUNDY
LIGA ORLIKOWA
0

Organizator ligi amatorskich szóstek Marek Grochowski znowu miał nosa, układając terminarz tegorocznych rozgrywek. W ostatniej kolejce pierwszej rundy dojdzie do szlagierowego spotkania dwóch niezwyciężonych dotychczas ekip, a jedna z nich zostanie mistrzem półmetka.

Chodzi, oczywiście, o Blaugranę i Oleńkę, czyli drużyny, które w ostatnich latach nadają ton rozgrywkom na „orliku”. Po czterech kolejkach żadna z nich nie wie, jak smakuje gorycz porażki, a Blaugrana nie poczuła nawet smaku straty choćby jednego punktu. Spotkanie, które odbędzie się w przyszłą środę (5 czerwca) zapowiada się więc bardzo atrakcyjnie. Na domiar dobrego zobaczymy w nim aż pięciu piłkarzy aspirujących do tytułu króla strzelców. W tym tygodniu rozegrano cztery spotkania, w tym jedno zaległe. I to właśnie wówczas pierwsze, ale jakże cenne punkty straciła Oleńka, która zremisowała z „czarnym koniem” tego sezonu, czyli Błękitnymi. Ci ostatni nie przestraszyli się także liderującej „Barcy” i choć ostatecznie ulegli jej 1:2, pokazali się z bardzo dobrej strony. Z kolan nadal nie mogą się za to podnieść pozezdrzańscy Amatorsi. Wtorkowa porażka 1:6 z Drink Teamem była już czwartą z rzędu przegraną drużyny, która – przypomnijmy – w ostatnich dwóch sezonach zdobywała ligowy „brąz”. Wiatru w żagle nie może złapać także Huragan, w czwartej kolejce „zdmuchnięty” przez Oleńkę.

 

WYNIKI 4. KOLEJKI

DRINK TEAM – AMATORS POZEZDRZE 6:1

Bramki dla Drink Teamu: Daniel Łydziński – 4, Karol Łydziński i Paweł Jedut; dla Amators: Patryk Czetyrbok.

HURAGAN – OLEŃKA 0:11

Bramki: Piotr Reczek – 4, Piotr Pawlik – 3, Tomasz Rucki – 2, Kamil Czurak i Mateusz Dębek.

BLAUGRANA – BŁĘKITNI 2:1

Bramki dla Blaugrany: Maciej Kudyk i Krzysztof Koleśnik; dla Błekitnych: Damian Kuszmider. Żółte kartki: Michał Sadłos i Damian Kuszmider.

mecz zaległy BŁĘKITNI – OLEŃKA 1:1

Bramka dla Błękitnych: Kamil Powierża; dla Oleńki: Piotr Pawlik.

 

TABELA

1. Blaugrana1220:3
2. Oleńka1020:3
3. Błękitni712:5
4. Drink Team412:16
5. Huragan13:27
6. Amators Pozezdrze03:16

 

SNAJPERZY

1. Maciej Kudyk (Blaugrana), Daniel Łydziński (Drink Team) – po 7

2. Damian Kuszmider (Błękitni), Krzysztof Koleśnik (Blaugrana), Piotr Pawlik (Oleńka) – po 6

3. Piotr Reczek (Oleńka), Tomasz Rucki (Oleńka) – po 5

 

 

Comments are closed.