POTĘŻNA ZALICZKA PRZED REWANŻAMI

Czerwiec 7th, 2019 | by Bogusław Zawadzki
POTĘŻNA ZALICZKA PRZED REWANŻAMI
LIGA ORLIKOWA
0

Z pięcioma punktami przewagi nad wiceliderem tabeli do rewanżowej rundy rozgrywek o mistrzostwo ligi piłkarskich szóstek przystąpią po wakacjach gracze broniącej tytułu Blaugrany. Pierwszą część sezonu Maciej Kudyk i spółka zakończyli z kompletem zwycięstw.

Ostatnim akordem pierwszej rundy był ligowy szlagier, w którym zmierzyły się najlepsze dwie drużyny ostatnich lat, niepokonane w tym sezonie Blaugrana i Oleńka. Spotkanie było zacięte, czemu zaprzeczać może jego wynik. Blaugrana rozgromiła bowiem najgroźniejszego konkurenta do korony aż 4:0 i choć do końca zmagań jeszcze pięć kolejek, w opinii wielu obserwatorów rywalizacji ubiegłoroczny mistrz powoli może już chyba chłodzić szampana.

Michał Sadłos z Blaugrany (nr 9) „napoczyna” Oleńkę

Pięć punktów przewagi przy tak krótkich rozgrywkach to przepaść i trudno spodziewać się, że „Barca” znad Niegocina przy takiej grze, jaką prezentowała w pierwszej części sezonu, roztrwoni zaliczkę po wakacjach. Oczywiście cuda się zdarzają, ale raczej nie w tym przypadku. W ostatniej kolejce przebudziła się ekipa pozezdrzańskich Amatorsów, która po czterech porażkach z rzędu pokonała Huragan 7:0 i rzutem na taśmę wydostała się z ostatniego miejsca w tabeli. W starciu Drink Teamu z Błękitnymi nie wyłoniono zwycięzcy. Wznowienie ligi planowane jest 28 sierpnia.

 

WYNIKI PIĄTEJ KOLEJKI

AMATORS – HURAGAN 7:0

Bramki: Tomasz Dzienis – 4, Kamil Zajnowski, Dariusz Kogotko i Mateusz Markiewicz.

BŁĘKITNI – DRINK TEAM 1:1

Bramka dla Błękitnych: Damian Kuszmider; dla Drink Teamu: Karol Łydziński.

OLEŃKA – BLAUGRANA 0:4

Bramki: Maciej Kudyk – 2, Michał Sadłos i Witold Lachowicz.

 

TABELA

1. Blaugrana1524:3
2. Oleńka1020:7
3. Błękitni813:6
4. Drink Team513:17
5. Amators Pozezdrze310:16
6. Huragan13:23

 

STRZELCY

1. Maciej Kudyk (Blaugrana) – 9

2. Daniel Łydziński (Drink Team), Damian Kuszmider (Błękitni) – po 7

3. Piotr Pawlik (Oleńka), Krzysztof Koleśnik (Blaugrana) – po 6

 

Comments are closed.