MISTRZ JUŻ W CZWARTEK?

Wrzesień 10th, 2019 | by Bogusław Zawadzki
MISTRZ JUŻ W CZWARTEK?
LIGA ORLIKOWA
0

Piłkarze Blaugrany już w najbliższy czwartek, czyli na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek, mogą świętować zdobycie kolejnego mistrzostwa Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej Szóstek. Warunek: muszą wygrać z Drink Teamem, który właśnie awansował na czwarte miejsce w tabeli.

W 7. kolejce Blaugrana po ciężkim boju wypunktowała pozezdrzańskich Amatorsów  (2:1), powiększając przewagę nad drugą w tabeli Oleńką do ośmiu punktów. Wicelider miał wprawdzie szansę na ponowne zniwelowanie strat, ale grając w wybitnie eksperymentalnym zestawieniu pokpił sprawę i uległ Błękitnym 4:5. Wszystko wskazuje więc na to, że kwestię mistrzostwa ligi mamy już załatwioną. Kto stanie na drugim, a kto na trzecim stopniu podium? Na dziś Oleńka ma już tylko 2 punkty przewagi nad Błękitnymi, wszystko jest zatem możliwe. A może do walki o „pudło” włączy się nieobliczalny Drink Team? Dziś „Drinkersi” przespali pierwszą połowę meczu z zamykającym stawkę Huraganem, ale w drugiej dali popis skuteczności (zwłaszcza Paweł Jedut, autor czterech bramek), ostatecznie gromiąc outsidera 6:2. Wtorkowa kolejka była pierwszą, w której do siatki nie trafił lider klasyfikacji snajperów Maciej Kudyk z Blaugrany. Swój dorobek powiększyli natomiast ścigający go Piotr Pawlik z Oleńki i Daniel Łydziński z Drink Teamu, ale do popularnego „Kuja” brakuje im nadal odpowiednio 2 i 3 goli.

Następna kolejka już w czwartek, 12 września. Zagrają: Oleńka z Amators Pozezdrze (godz. 18.30), Drink Team z Blaugraną (godz. 19.05) i Błękitni z Huraganem (godz. 19.40).

 

WYNIKI 7. KOLEJKI

BLAUGRANA – AMATORS POZEZDRZE 2:1

Bramki dla Blaugrany: Tymoteusz Jocz i samobójcza; dla Amators: Adam Szumada.

BŁĘKITNI – OLEŃKA 5:4

Bramki dla Błękitnych: Kamil Podliński – 2, Kamil Powierża, Zdzisław Bierć i samobójcza; dla Oleńki: Paweł Siedzik – 2, Piotr Pawlik i samobójcza.

DRINK TEAM – HURAGAN 6:2

Bramki dla Drink Team: Paweł Jedut – 4, Radosłąw Krysiuk i Daniel Łydziński; dla Huragana: Jan Wujtowicz i Piotr Wicha.

 

TABELA

1. Blaugrana2133:4
2. Oleńka1328:15
3. Błękitni1120:14
4. Drink Team822:23
5. Amators Pozezdrze614:20
6. Huragan15:36

 

STRZELCY

1. Maciej Kudyk (Blaugrana) – 12

2. Piotr Pawlik (Oleńka) – 10

3. Daniel Łydziński (Drink Team) – 9

Comments are closed.