CAMPEONES, CAMPEONES!

Wrzesień 12th, 2019 | by Bogusław Zawadzki
CAMPEONES, CAMPEONES!
LIGA ORLIKOWA
0

Choć do zakończenia Amatorskiej Ligi Piłkarskich Szóstek zostały jeszcze dwie kolejki, to już dziś wystrzelił korek od szampana. Tytuł po raz drugi z rzędu zapewniła sobie bowiem Blaugrana, dla której jest to już trzecie mistrzostwo w czteroletniej historii występów tej drużyny w lidze na „Orliku”. Jedynie w 2017 roku giżycka „Barca” musiała się zadowolić drugim miejscem.
W czwartkowej 8. kolejce rywalem Blaugrany był Drink Team, czyli bodaj najbardziej nieobliczalny zespół rozgrywek. W pierwszej rundzie świeżo upieczony mistrz rozgromił „Drinkresów” 7:2, ale tym razem już na początku sam znalazł się w opałach. Grający bez kompleksów przeciwnicy niespodziewanie zdobyli bowiem dwa gole (jeden dziwniejszy od drugiego, w oba „zamieszany” był bramkarz Blaugrany Rafał Chełmiński) i na boisku przy SP 7 zapachniało sensacją. Lider to jednak nie byle kto. „Barca” zwarła szyki, przejęła inicjatywę i jeszcze przed przerwą zdobyła kontaktową bramkę. W drugiej odsłonie dołożyła kolejne trzy i wydawało się, że nic nie przeszkodzi jej w odniesieniu ósmego z rzędu zwycięstwa. Drink Team dokonał jednakże teoretycznie niemożliwego i w ostatniej minucie odrobił straty, ostatecznie „urywając” staremu – nowemu mistrzowi dwa „oczka”. Jednopunktowa zdobycz pozwoliła Blaugranie utrzymać bezpieczną przewagę nad duetem pościgowym Oleńka – Błękitni. Ta pierwsza dziś także zremisowała (tyle że 5:5 z Amators Pozezdrze) i… spadła na trzecie miejsce, opuszczone przez nowego wicelidera, czyli Błękitnych, którzy rozgromili 8:2 outsidera Huragana.  Walka o „srebro” wchodzi zatem na ostatnią prostą, podobnie jak rywalizacja o statuetkę dla najlepszego snajpera. Czołowa trójka (Maciej Kudyk, Piotr Pawlik i Daniel Łydziński) dziś solidarnie zdobyła po dwa gole, proporcje nie uległy więc zmianie i wszystko jest jeszcze możliwe.

WYNIKI 8. KOLEJKI

OLEŃKA – AMATORS POZEZDRZE 5:5

Bramki dla Oleńki: Piotr Reczek – 3 i Piotr Pawlik – 2; dla Amators: Miłosz Karbowski – 4 i Patryk Czetyrbok.

BLAUGRANA – DRINK TEAM 4:4

Bramki dla Blaugrany: Maciej Kudyk – 2, Kacper Kamiński i Krzysztof Koleśnik; dla Drink Teamu: Paweł Jedut – 2 i Daniel Łydziński – 2.

HURAGAN – BŁĘKITNI 2:8

Bramki dla Huragana: Kamil Tyryło i Dawid Łaban; dla Błękitnych: Kamil Podliński – 4, Kamil Powierża – 2, Zdzisław Bierć i Marcin Bitowski.

 

TABELA

1. Blaugrana2237:8
2. Błękitni1428:16
3. Oleńka1433:20
4. Drink Team926:27
5. Amators Pozezdrze719:25
6. Huragan17:44

 

STRZELCY

1. Maciej Kudyk (Blaugrana) – 14

2. Piotr Pawlik (Oleńka) – 12

3. Daniel Łydziński (Drink Team) – 11

 

Comments are closed.