EMOCJE BĘDĄ DO KOŃCA

Wrzesień 17th, 2019 | by Bogusław Zawadzki
EMOCJE BĘDĄ DO KOŃCA
LIGA ORLIKOWA
0

Przed ostatnią kolejką zmagań o mistrzostwo Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej Szóstek nie wiemy, kto sięgnie po srebrny, a kto po brązowy medal. Złoto – przypomnijmy – już w ubiegłym tygodniu po raz trzeci, a drugi z rzędu zapewniła sobie Blaugrana. Po wtorkowej przedostatniej serii pewna miejsca na „pudle” jest także Oleńka. Nie wiadomo jednak, czy zakończy ona ligę na stopniu z numerem 2, czy 3. Szansę, by stanąć na podium, po raz pierwszy w historii mają także Błękitni i Drink Team. W ostatniej kolejce lider zagra z wiceliderem, trzeci zespół z czwartym, a piąty z ostatnim.

W 9. kolejce ligi na „Orliku” rozegrano tylko dwa z trzech zaplanowanych meczów. Na wysokości zadania nie stanął bowiem zamykający stawkę Huragan, oddając walkowerem spotkanie z Oleńką. Najmniej zadowolony z takiego rozwiązania był najlepszy strzelec Oleńki Piotr Pawlik, który w starciu z outsiderem miał duże szanse na strzelenie większej liczby goli i wyprzedzenie prowadzącego w klasyfikacji Macieja Kudyka (tracił do niego tylko 2 bramki). Absencja rywala pozbawiła snajpera Oleńki powiększenia dorobku, ale jego nadzieję na walkę o tytuł króla strzelców mogli dziś przedłużyć piłkarze Błękitnych, wyłączając popularnego „Kuja” z gry. Nic z tego. Maciej Kudyk do 14 dotychczasowych goli dołożył kolejne 4 (jego Blaugrana wygrała 8:3) i przed finałową serią ma już cztery trafienia przewagi nad… Nie, nie – nie nad Piotrem Pawlikiem, ale nad Danielem Łydzińskim z Drink Teamu. „Drinkersi” we wtorek przy obficie padającym deszczu z gradem nadspodziewanie łatwo rozprawili się z pozezdrzańskimi Amatorsami, a zwycięstwo 8:3 (czyli identyczne jak giżycka „Barca”) sprawiło, że wciąż liczą się w walce o brązowy krążek. Wywalczą go, jeśli w czwartek ograją Błękitnych. Za takie rozstrzygnięcie kciuki trzymają zapewne gracze Oleńki. Jeśli bowiem to Błękitni wygrają z Drink Teamem, a Oleńka w bezpośredniej potyczce okaże się słabsza od Blaugrany, to właśnie Błękitni zakończą rozgrywki z tytułem wicemistrzowskim. Natomiast wygrana Drink Teamu spowoduje, że stawką meczu Blaugrana – Oleńka będzie jedynie prestiż. Zapowiada się arcyciekawa ostatnia kolejka. Zapraszamy na nią w czwartek, 19 września, od godz. 18.00.

 

ZESTAWIENIE 10. KOLEJKI (19 WRZEŚNIA)

godz. 18.00 Huragan – Amators Pozezdrze

godz. 18.35 Błękitni – Drink Team

godz. 19.05 Blaugrana – Oleńka

 

 

WYNIKI 9. KOLEJKI

DRINK TEAM – AMATORS POZEZDRZE 8:3

Bramki dla Drink Teamu: Daniel Łydziński – 3, Marcin Panaś – 2, Paweł Jedut – 2 i Radosław Krysiuk; dla Amators: Patryk Czetyrbok – 2 i Miłosz Karbowski.

BLAUGRANA – BŁĘKITNI 8:3

Bramki dla Blaugrany: Maciej Kudyk – 4, Tymoteusz Jocz – 2, Krzysztof Koleśnik i Witold Lachowicz; dla Błękitnych: Kamil Podliński – 3.

 

TABELA

1. Blaugrana2545:11
2. Oleńka1736:20
3. Błękitni1436:28
4. Drink Team1234:30
5. Amators Pozezdrze722:33
6. Huragan17:47

 

STRZELCY

1. Maciej Kudyk (Blaugrana) – 18

2. Daniel Łydziński (Drink Team) – 14

3. Piotr Pawlik (Oleńka) – 12

4. Paweł Jedut (Drink Team) – 10

5. Kamil Podliński (Błękitni) – 9

 

Comments are closed.