GIŻYCCZANKA MISTRZYNIĄ ŚWIATA!

Styczeń 3rd, 2016 | by mosir
GIŻYCCZANKA MISTRZYNIĄ ŚWIATA!
ŻEGLARSTWO
0

Takie wiadomości chcielibyśmy Państwu przekazywać codziennie. Giżycczanka Julia Szmit wraz z reprezentującą YKP Gdynia Hanną Dzik (obie na zdjęciu) wywalczyły złoty medal mistrzostw świata juniorek w żeglarskiej klasie 420!

Impreza zakończyła się w niedzielę rano u wybrzeży malezyjskiej wyspy Langkawi. W klasie 420 o mistrzostwo globu rywalizowały 24 załogi. Polki od początku spisywały się znakomicie. Pierwsze trzy wyścigi nasze reprezentantki ukończyły na 2., 3. i 4. pozycji, kolejne na miejscach 13., 2. i 3. Po sześciu biegach „biało-czerwone” zajmowały znakomitą 2. lokatę za Nią Jerwood i Lisą Smith z Australii, ale 7. i 8. wyścig były popisem Julii i Hanny, które dwukrotnie pierwsze meldowały się na mecie. Przed decydującym 9. biegiem Polki miały 2 punkty przewagi nad Australijkami. W decydującej rozgrywce naszym reprezentantkom nie poszło najlepiej (dopiero 22. miejsce), ale i rywalki nie błysnęły (13 pozycja), a że najsłabszy wynik – zgodnie z regulaminem – odrzucano, żeglarki znad Wisły utrzymały przewagę, sięgając po medal z najcenniejszego kruszcu.

Julia Szmit na co dzień jest zawodniczką Uczniowskiego Klubu Żeglarstwa Regatowego „Niegocin” Giżycko. Gratulujemy zawodniczce i jej trenerom.

bz

Dodaj komentarz