DWA MIEJSCA „DO WZIĘCIA”

Styczeń 29th, 2016 | by Bogusław Zawadzki
DWA MIEJSCA „DO WZIĘCIA”
LIGA HALOWA
0

Przed nami 11. kolejka „halówki”, wieńcząca rundę zasadniczą, a w niej mecze o dwa wolne miejsca w fazie play-off. Ten weekend będzie ostatnim w sezonie dla ośmiu zespołów.

Spore emocje czekają nas zwłaszcza w sobotę (30 stycznia). Tego dnia o jedno premiowane awansem do dalszych gier miejsce powalczą trzej pierwszoligowcy: Start Doba, Centerpasz i Athletic Team. Różnica między ósmym obecnie Startem a pozostałymi pretendentami wynosi zaledwie 1 punkt, a zatem przy zwycięstwie ekipy z Doby w sobotnim meczu z Piekarnią Kruklanki zespół Tomasza Małolepszego awansuje do ósemki bez względu na wyniki meczów Centerpaszu i Athletic Teamu. Jeżeli jednak Start straci punkty w potyczce z „Piekarzami”, a „Centrzy” i „Atleci” powiększą swój dorobek, scenariusze zaczną się mnożyć. Może się na przykład zdarzyć, że wszystkie zainteresowane zespoły będą miały po sobocie jednakową liczbę „oczek”. To zdecydowanie najgorsza opcja dla ekipy z Doby (legitymuje się ona najgorszym bilansem bezpośrednich meczów: 1:3 z Athletic Teamem i 4:4 z Centerpaszem), a najlepsza dla Centerpaszu (9:3 z „Atletami” i 4:4 ze Startem). Jeżeli jednak Centerpasz nie wygra z liderującą Żaglownią (co jest bardzo prawdopodobne), Start zgubi punkty z pewnymi występu w play-off „Piekarzami” (co też nietrudno sobie wyobrazić), a Athletic Team pokona Junior MOSiR I (co z pewnością nikogo nie zdziwi), to właśnie Błażej Krupa, Grzegorz Jakacki i ich kompani zameldują się w ósemce. Opcji jest jeszcze kilka, ale nie czas i nie miejsce na „gdybanie” – wszystko i tak zweryfikuje parkiet.

11. KOLEJKA – PIERWSZA LIGA (SOBOTA, 30 STYCZNIA)
godz. 15.00 Agrolider – Iskra Kamionki
godz. 15.35 Junior MOSiR I – Athletic Team
godz. 16.10 Junior MOSiR II – 15.BZ I
godz. 16.45 Żaglownia Panaś – Centerpasz
godz. 17.20 Piekarnia Kruklanki – Start Doba
godz. 17.55 Oleńka – Graf

W Drugiej Lidze o wolne miejsce w play-offach walczą już tylko dwie drużyny: Drink Team (12 pkt) i Crystals Team (9 pkt). Jeśli „Drinkersi” wygrają lub zremisują z Hotelem Santa Monica, „Kryształowi” z outsiderem Juniorem MOSiR II zagrają już tylko o przysłowiową pietruszkę. Ale jeśli Drink Team polegnie (a przypomnijmy, że gra z wiceliderem), to po ewentualnej wygranej konkurenta pożegna się z rozgrywkami. Wówczas – przy równej liczbie punktów – pod uwagę brany będzie wynik bezpośredniego starcia, a w tym – przypomnijmy – Crystals Team wygrał 4:2.

11. KOLEJKA – DRUGA LIGA (NIEDZIELA, 31 STYCZNIA)
godz. 15.00 Gawlik Arena – Bufu
godz. 15.35 Hotel Santa Monica – Drink Team
godz. 16.10 Zieloni – Jankes Grądzkie
godz. 16.45 Junior MOSiR I – Kapucha Firma
godz. 17.20 Junior MOSiR II – Crystals Team
godz. 17.55 Gawlik Kolonia – 15.BZ II

bz

Comments are closed.