GWIAZDY NIE DAŁY SIĘ OGRAĆ

Grudzień 29th, 2015 | by mosir
GWIAZDY NIE DAŁY SIĘ OGRAĆ
FUTSAL
0

Byli wielkimi faworytami i zgodnie z przypuszczeniami okazali się najlepsi. Drużyna „Gwiazd” (na zdjęciu) wygrała poniedziałkowy „Turniej z Gwiazdami”, pokonując w finale reprezentację 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej 2:1.

Niespodzianki nie było. „Gwiazdy”, wśród których jedynie Paweł Barczak i Karol Murawski nie mogą obecnie pochwalić się przynależnością do klubu Ekstraklasy lub pierwszej ligi, wygrały oba swoje pojedynki w grupie i awansowały do finału, choć niewiele brakowało, a zagrałyby tylko w finale pocieszenia. W drugim grupowym meczu faworyt musiał się bowiem ostro nagimnastykować, by wydrzeć punkty ambitnym juniorom Mamr. Nasza młodzież prowadziła już 2:0, ale w decydujących momentach zabrakło jej zimnej krwi i doświadczenia. Ostatecznie wygrały „Gwiazdy” 3:2, a autorem gola na wagę gry o „złoto” był Luiz Carlom Santos, fanom „kopanej” w Polsce znany bardziej jako Deleu. Przyjazd do Giżycka 31-letniego obrońcy Cracovii Kraków zaskoczył zarówno kibiców (którzy do ostatniego miejsca wypełnili halę MOSiR), jak i organizatorów turnieju. Brazylijczyk (były piłkarz m.in. gdańskiej Lechii) wcześniej nie deklarował bowiem udziału w imprezie (w przeciwieństwie do Patryka Małeckiego z Pogoni Szczecin, który był awizowany, a nie pojawił się nad Niegocinem).

„Gwiazdy” bez strat punktowych awansowały więc do finału, gdzie czekał ich bój z reprezentacją giżyckiej Brygady, która również z kompletem „oczek” zameldowała się w najważniejszym meczu turnieju. Potyczka tych ekip była pokazem futsalu na poziomie, jaki kibice życzyliby sobie oglądać częściej. „Gwiazdy” szybko wyszły na dwubramkowe prowadzenie i wydawało się, że jest już „po meczu”. Wojskowi to jednak także nie piłkarskie żółtodzioby, ale drużyna w całości złożona z obecnych lub byłych piłkarzy Mamr Giżycko i Granicy Kętrzyn. Odpowiedzieli kontaktowym golem, ale na więcej bardzo wymagający rywal tego dnia już nie pozwolił. Trzecie miejsce w zawodach wywalczyli seniorzy Mamr, którzy odprawili z kwitkiem juniorów nadniegocińskiego klubu 5:1, a w starciu o piątą lokatę ekipa szkoleniowców giżyckiej młodzieży ograła 4:0 reprezentantów giżyckiego Samorządu z burmistrzem Wojciechem Iwaszkiewiczem na czele. Turniejowi statystycy skwapliwie odnotowali, iż szef giżyckiego Ratusza był najskuteczniejszym strzelcem swojego zespołu, a miano „Pierwszego Snajpera Samorządu” zapewniło mu… jedno trafienie. „Trochę” częściej piłkę w siatce rywali lokował Piotr Żemło z zespołu „Gwiazd” i to on zabrał do domu statuetkę króla strzelców turnieju. Gracz krakowskiej Wisły w klubie pod Wawelem występuje na pozycji obrońcy, ale kto wie, czy po poniedziałkowych wyczynach szefowie „Białej Gwiazdy” nie zdecydują się na przesunięcie go „na szpicę”. Dwa indywidualne wyróżnienia przypadły juniorom Mamr. Za najlepszego bramkarza uznano Artura Pawlaka (na zdjęciu w szarej bluzie), a Szymon Łapiński został okrzyknięty najlepszym młodym piłkarzem z Giżycka. Z nagrody dla najwszechstronniejszego uczestnika zawodów ucieszył się zaś wspomniany wcześniej Deleu.

Podczas turnieju uhonorowano zasłużonych byłych działaczy Mamr Giżycko: Krzysztofa Jabłońskiego i Marka Barczaka, przeprowadzono także zbiórkę pieniędzy dla podopiecznych Stowarzyszenia na rzecz Dzieci Niepełnosprawnych „Podaruj Dziecku Radość”. „Turniej z Gwiazdami” poprzedziły turnieje o Puchar Łukasza Brozia, rozegrane w trzech halach (kategorie: U-8, U-10, U-12 i kobiety) – wyniki na stronie www.mamrygizycko.pl. Organizatorami imprezy byli: GKS Mamry Giżycko, MUKS Szkółka Piłkarska „Gol” oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Giżycku.

bz

SKŁAD ZWYCIĘSKIEJ DRUŻYNY GWIAZD

Łukasz Broź (Legia Warszawa), Marcin Budziński (Cracovia Kraków), Piotr Żemło (Wisła Kraków), Paweł Drażba (Jagiellonia Białystok), Deleu (Cracovia Kraków), Krzysztof Ostrowski (Śląsk Wrocław), Patryk Kun (Rozwój Katowice), Paweł Barczak, Karol Murawski

Dodaj komentarz