UDANA INAUGURACJA W GDAŃSKU

30 września, 2021 | by Bogusław Zawadzki
SHORT TRACK
0

W ostatni wrześniowy weekend zmagania zainaugurowali łyżwiarze UKS Short Track MOSiR Giżycko. Z zawodów nad morzem nasi reprezentanci wrócili z medalami, ale o tym najlepiej opowiedzą oni sami. Zapraszamy do przeczytania relacji przygotowanej przez wiceprezesa klubu Tomasza Piątka.

„W dniach 24-26.09.2021r w Gdańsku zainagurowany został sezon 2021/2022 w short tracku. Obecny sezon jest odmienny od tych do których przywykliśmy przez poprzednie lata. Po raz pierwszy Ogólnopolskie Zawody Rankingowe przybrały formę trzydniowej rywalizacji. Od popołudniowych godzin w piątek do południa w sobotę rywalizowały młodsze kategorie wiekowe Juniorzy E i Juniorzy D.  Nasz klub reprezentowany był przez sześcioro zawodników: Anię Słowikowską, Zosię Piątek, Judytę Sakowicz, Julkę Wawer, Milenę Sakowicz Łukasza Piątka. Po zaciętych rywalizacjach na indywidualnych dystansach dorobek naszego klubu to 6 medali: 3 medale srebrne  Julki Wawer, 2 brązowe Łukasza Piątka i 1 brązowy Zosi Piątek. Po zmaganiach indywidualnych po raz pierwszy odbyła się rywalizacja młodszych kategorii wiekowych w sztafetach. Nasze dziewczęta (Julka Wawer, Zosia Piątek i Milena Sakowicz) zajęły drugie miejsce, ale ze względów regulaminowych zostały zdyskwalifikowane. Wśród chłopaków stworzony został mieszany team warmińsko-mazurski (dwóch chłopaków z Olsztyna i Łukasz Piątek), który okazał się bezkonkurencyjny.

Od godzin popołudniowych w sobotę do popołudnia w niedzielę rywalizowały starsze kategorie wiekowe, junior C, WOMEN i MEN. Tu – podobnie jak u młodszych – klub znad Niegocina reprezentowało sześcioro zawodników: Weronika Biller, Kaja Kisielewska, Michalina Wawer, Jakub Nowak, Aleksander Sakowicz i Filip Sztafa. Tym razem wywalczyliśmy 5 krążków: :3 srebrne Michaliny Wawer, 1 srebrny Jakuba Nowaka i 1 brązowy Aleksandra Sakowicza. W rywalizacji sztafet w kategoriach  starszych nasi zawodnicy startowali w mieszanych sztafetach jako reprezentanci  województwa warmińsko – mazurskiego. W  kategorii juniorek C sztafeta, w skład której wchodziła Michalina Wawer, zajęła pierwsze miejsce, nasi zawodnicy z tej kategorii Jakub Nowak i Filip Sztafa zajęli  drugie miejsce. Rywalizacja wśród kobiet  to udział Weroniki Biller i 3. miejsce jej zespołu.

W klasyfikacji generalnej zawodów nasi zawodnicy finalnie zajeli następujące miejsca w swoich kategoriach:

Juniorka E: Julia Wawer – 2., Zofia Piątek – 4., Anna Słowikowska  – 8., Judyta Sakowicz – 13.

Juniorka D: Milena Sakowicz – 10.

Junior D: Łukasz Piątek – 4.

Juniorka C: Michalina Wawer – 2., Kaja Kisielewska –  7.

Junior C: Jakub Nowak – 3., Filip Sztafa – 12.

WOMEN: Weronika Biller – 12.

MEN: Aleksander Sakowicz – 4.

Miło nam też zakomunikować, że Michalina Wawer i Jakub Nowak zostali powołani do kadry narodowej na najbliższe zawody międzynarodowe serii DANUBIA w Benatky n Jizerou. To był naprawdę udany początek sezonu, oprócz medali poprawione zostały rekordy życiowe. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. A teraz przygotowujemy się już do następnych zawodów, które już za miesiąc w… Giżycku.

Oczywiście nie samym sportem żyje Klub. Po zakończonej rywalizacji młodszych kategorii wiekowych udaliśmy się na małą wycieczkę edukacyjno – poznawczą do Gdyni, gdzie mogliśmy zwiedzić ORP „BŁYSKAWICA” – nasz okręt muzeum. Byliśmy także przy  żaglowcu „DAR MŁODZIEŻY” , a potem na spacerze po skwerze Kościuszki.

Dziękujemy MOSiR Giżycko oraz Giżyckiej Grupie Regatowej za pomoc w zorganizowaniu transportu młodszej grupy zawodników”.