MIŚKA GWIAZDĄ NA TORZE W ELBLĄGU

18 listopada, 2021 | by Bogusław Zawadzki
SHORT TRACK
0

Za nami trzecia edycja Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych w short tracku. Z Elbląga nasi łyżwiarze przywieźli osiem medali za wyścigi na dystansach, wywalczyli również dwa wielobojowe „pudła”. Wśród gwiazd zawodów na elbląskim torze najjaśniej błyszczała Michalina „Miśka” Wawer, która wygrała wszystkie swoje wyścigi. O szczegółach przeczytają Państwo w relacji Tomasza Piątka, wiceprezesa UKS Short Track MOSiR Giżycko.

„Trzecia odsłona rywalizacji odbyła się w Elblągu.  Z Giżycka w tej walce uczestniczyło 15 zawodników.  I już tradycyjnie w piątek i sobotę rywalizowały młodsze kategorie. W najmłodszej  kategorii ( JUNIOR F) rywalizował Stanisław Piątek, a ponieważ w tej kategorii wiekowej startowało tylko dwóch zawodników, połączono rywalizację ze starszą kategorią JUNIOR E. Staś w mieszanej kategorii zajął 5. miejsce, ale w wieloboju w swojej grupie był 2. i za dystanse dostał trzy srebrne medale, a za wielobój puchar.

W kategorii JUNIOR E dziewczynek wystawiliśmy 5 zawodniczek: Julkę Wawer, Zosię Piątek,  Anię Słowikowską, Judytę Sakowicz i Jagodę Borkowską. Po zaciętych bojach dziewczynki zajęły w wieloboju odpowiednio: Julka 4. miejsce (po superrywalizacji w finałach każdego dystansu), Zosia 6., Ania 12., Judka 15. i Jagoda 18. Do walki o medale w kategorii JUNIOR D stanęli: Milena Sakowicz, Norbert Rusiniak i Łukasz Piątek. Milena po wspaniałej walce zajęła ostatecznie 8. miejsce w wieloboju. Norbert był w generalce 17.,  zaś Łukasz na dystansach 1000 m i 500 m zajął 3. miejsca, natomiast w finale 777 m miał pecha i po upadku zakończył rywalizację na miejscu  4. Ogólnie uplasowało go ciut za podium w wieloboju , czyli na miejscu 4. Tradycyjnie po biegach indywidualnych  odbyła się rywalizacja sztafet. Giżycko wystawiło sztafetę miejską w składzie: Julka Wawer, Milena Sakowicz i Zosia Piątek. Sztafeta ta zajęła  w swoim biegu 2. miejsce, a ogółem na  9 wystawionych sztafet nasze dziewczyny zajęły 5. miejsce. Drugą sztafetą z naszym udziałem była połączona ekipa Giżycka i Elbląga , startująca jako Ekipa Warmińsko – Mazurska, w składzie Judyta Sakowicz, Ania SłowikowskaJulia Fuk (KS Orzeł Elbląg). Ta drużyna zajęła ogółem w 8. miejsce. Stworzono też mieszaną sztafetę Warmińsko – Mazurską wśród chłopaków z udziałem naszych zawodników Łukasza i Norberta zawodnika WMKS Olsztyn Michała Baszyńskiego. Ta ekipa zajęła 4. miejsce.

Po zakończeniu rywalizacji młodszych,  swoje wielkie ściganie zaczęli  starsi zawodnicy: Michalina Wawer, Kaja Kisielewska, Weronika Biller, Jakub Nowak, Filip Sztafa i Aleksander Sakowicz. Miśka była bezkonkurencyjna i na wszystkich dystansach zajęła 1. miejsca, zdobywając 3 złote medale i 1. miejsce w wieloboju. Kaja dzielnie walczyła i zakończyła te zawody na 6. miejscu. Weronika  była 1. w finale C na 1500 m, 2. w finale C na 500 m i 3. w finale C na 1000m, co pozwoliło jej ulokować się w wieloboju na miejscu  15. Jakub i Filip walczyli ze zmiennym szczęściem, zajmując odpowiednio 8. i 11 miejsce w wieloboju. Podobnie Aleksander Sakowicz startujący w najstarszej kategorii wiekowej – po dwukrotnej dyskwalifikacji  na dystansach i 6. miejscu w finałach na 1000 m zajął on 9. pozycję w wieloboju. W rywalizacji sztafet mieszanych JUNIOR C wystawiliśmy Miśkę, Kaję, Jakuba i Filipa. Ten skład zajął 2.  miejsce. Tak jak mieszana sztafeta najstarszej kategorii z udziałem Weroniki i Olka oraz Jędrka Borowieckiego i Ady Jażdżyńskiej (oboje KS ORZEŁ Elbląg) w składzie Warmińsko – Mazurskiej.

Brawa za rywalizację dla zawodników, podziękowania za przygotowanie dla trenerów: Sławomira Treszczyńskiego i Tomasza Sztafy„.