MARCIN MOŻDŻONEK ZAPRASZA

Grudzień 8th, 2021 | by Bogusław Zawadzki
MARCIN MOŻDŻONEK ZAPRASZA
SIATKÓWKA
0

Znakomity przed laty siatkarz Marcin Możdżonek najwyraźniej bardzo dobrze czuje się w Giżycku. Nad Niegocinem gościł latem podczas „Możdżonek Cup” na plaży miejskiej i niedawno przy okazji imprezy „Szyjemy sport na miarę”. 17 grudnia giżycczanie będą mieli okazję po raz trzeci spotkać się z jednym z najbardziej utytułowanych polskich wolejbolistów.

Marcin Możdżonek to dwukrotny olimpijczyk, medalista Ligi Światowej i Pucharu Świata, były mistrz świata juniorów, mistrz świata seniorów, mistrz Europy (i brązowy medalista) seniorów, zdobywca 9 medali mistrzostw kraju, wielokrotnie wyróżniany indywidualnie nagrodami dla najlepszego blokującego prestiżowych turniejów. Podczas kariery reprezentował barwy sześciu klubów, m.in. AZS Olsztyn, Skry Bełchatów, ZAKSy Kędzierzyn – Koźle i Resovii Rzeszów. W latach 2011- 2014 był kapitanem reprezentacji Polski seniorów, w której przez 9 lat rozegrał około 250 spotkań. Zawodnicza przygodę ze sportem zakończył w ubiegłym roku. Za wybitne osiągnięcia mierzący 212 cm środkowy bloku został uhonorowany Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

17 grudnia Marcin Możdżonek po raz trzeci w tym roku spotka się z mieszkańcami Giżycka. Tego dnia w hali MOSiR odbędzie się zimowa edycja turnieju „Możdżonek Cup” (godz.10.00 – 14.00) dla uczniów klas VI-VIII, w którym planowany jest udział dziesięciu drużyn (po 5 męskich i żeńskich). Po południu (godz.17.30) utytułowany siatkarz zaprasza zaś na wspólny trening wszystkich dorosłych. Zgłoszenia (na turniej i trening) przyjmowane są pod adresem: mosir@gizycko.pl i telefonicznie (nr 87/429-27-53) w terminie do  16 grudnia (czwartek) do godz. 15:00.

Comments are closed.