ĆWIERĆFINALIŚCI JUŻ W KOMPLECIE

30 stycznia, 2016 | by Bogusław Zawadzki
ĆWIERĆFINALIŚCI JUŻ W KOMPLECIE
LIGA HALOWA
0

Wiemy już, kto z kim powalczy o półfinały w giżyckiej „halówce”. Do siedmiu pierwszoligowców, którzy awans do fazy play-off zapewniły sobie wcześniej, dołączył Start Doba.

Przed sobotnimi meczami jedynym wolnym miejscem w ósemce zainteresowane były trzy drużyny. Jako pierwsi gotowość do walki w kolejnej fazie potwierdzili gracze Athletic Team, zgodnie z przewidywaniami pewnie ogrywając ostatniego w tabeli Juniora MOSiR I 5:0. Niespełna godzinę później „Atletom” ubył jeden z rywali, albowiem Centerpasz praktycznie nie podjął walki z liderującą Żaglownią Panaś. Wynik – 0:12. W tej sytuacji wszystko zależało od rezultatu meczu Startu Doba z pewnymi awansu „Piekarzami” z Kruklanek. Start musiał ten mecz wygrać i wygrał skromnie 1:0, choć jeszcze na trzy minuty przed końcowym gwizdkiem był poza burtą rozgrywek. Wygrana ekipy Tomasza Małolepszego pozwoliła jej awansować na 7. miejsce w tabeli, a tym samym uniknąć w play-off pojedynku z najlepszą w rundzie zasadniczej Żaglownią (choć zapewne z „Brygadą” też lekko Startowi nie będzie). Z „Panasiami” w ćwierćfinale zagra natomiast Agrolider, który w sobotę doznał sromotnej klęski aż 2:12 w starciu z Iskrą Kamionki. Na finiszu dwa punkty zgubiła broniąca tytułu wicemistrza Oleńka (na zdjęciu głównym), przeciw Grafowi grająca „gołą” piątką. „Dywaniki” dwukrotnie prowadziły różnicą dwóch bramek, nie potrafiły jednak „dowieźć” przewagi. Za tydzień Piotr Pawlik i spółka z pewnością będą chcieli udowodnić, że remis z ligowym przeciętniakiem był jedynie wypadkiem przy pracy. Graf będzie bowiem ponownie rywalem Oleńki – tym razem w batalii o półfinał.

 

WYNIKI 11. KOLEJKI – PIERWSZA LIGA

Agrolider – Iskra Kamionki 2:12, Athletic Team – Junior MOSiR I 5:0, 15.BZ I – Junior MOSiR II 8:1, Żaglownia Panaś – Centerpasz 12:0, Start Doba – Piekarnia Kruklanki 1:0, Graf – Oleńka 3:3

PARY ĆWIERĆFINAŁOWE (PLAY-OFF) – PIERWSZA LIGA

Żaglownia Panaś – Agrolider

15.BZ I –  Start Doba

Oleńka – Graf

Iskra Kamionki – Piekarnia Kruklanki

W Drugiej Lidze podwójny powód do świętowania mieli w niedzielę piłkarze Drink Teamu. Wszak niecodziennie wygrywa się z wiceliderem (5:3 z Hotelem Santa Monica) i awansuje do fazy play-off. Niedziela była ostatnim dniem sezonu dla dwóch ekip Juniora MOSiR, Gawlik Kolonii i Crystals Teamu.

WYNIKI 11. KOLEJKI – DRUGA LIGA

Gawlik Arena – Bufu 2:2, Hotel Santa Monica – Drink Team 3:5, Zieloni – Jankes Grądzkie 0:2, Kapucha Firma – Junior MOSiR I 4:1, Crystals Team – Junior MOSiR II 4:1, 15.BZ II – Gawlik Kolonia 3:0.

PARY ĆWIERĆFINAŁOWE (PLAY OFF) – DRUGA LIGA

Kapucha Firma – Drink Team

Zieloni – Bufu

Jankes Grądzkie – Gawlik Arena

Hotel Santa Monica – 15.BZ II

bz

Comments are closed.