MACIEJ KUDYK „PRZYKLEIŁ SIĘ” DO PODIUM

8 marca, 2016 | by Bogusław Zawadzki
TENIS ZIEMNY
0

Kolejny puchar stanął w gablocie Macieja Kudyka. W ostatnich miesiącach najlepszy giżycki tenisista nie schodzi z podium, na którym stawał już ośmiokrotnie. Wygrana w sobotnich I Zimowych Mistrzostwach Giżycka była piątym triumfem 33-latka w tym sezonie jesienno-zimowym.http://mosir.gizycko.pl/wp-admin/post-new.php

W szranki na kortach MOSiR stanęło tym razem ośmiu zawodników, reprezentujących Suwałki, Mikołajki, Budry, Gołdap i Giżycko. Do finału, wieńczącego siedmiogodzinne zmagania, dotarli faworyci: Maciej Kudyk i gołdapianin Robert Popławski. Otwierającego mecz seta 6:3 wygrał ten drugi, ale w dwóch kolejnych partiach górą był tenisista znad Niegocina (6:3, 6:2). Giżycko miało szansę na drugie medalowe miejsce, ale okazji nie wykorzystał Marcin Łobodziński, który w potyczce o „brąz” uległ w dwóch setach Łukaszowi Kazberukowi z Białegostoku.

Wielkimi krokami zbliża się finałowy turniej cyklu Zimowego Grand Prix o Puchar Burmistrza Giżycka. Już 19 marca przekonamy się, czy najważniejszy puchar tego sezonu zostanie w „domu”, czy też wyjedzie do Kętrzyna, bo właśnie stamtąd pochodzi lider klasyfikacji po trzech turniejach Mariusz Donat. Ma on jednak tylko 1 punkt przewagi nad Maciejem Kudykiem, a to oznacza, że jeśli nasz reprezentant uplasuje się wyżej w ostatniej imprezie, to właśnie on będzie mógł odkorkować  szampana.