SREBRNE MŁODZICZKI Z AWANSEM!

Luty 16th, 2021 | by Bogusław Zawadzki
SREBRNE MŁODZICZKI Z AWANSEM!
SIATKÓWKA
0

Młodziczki KS MOSiR Giżycko siatkarskimi wicemistrzyniami województwa! W niedzielnym turnieju finałowym giżycczanki uległy tylko faworyzowanemu Chemikowi Olsztyn. Drugie miejsce zapewniło podopiecznym Iwony Kochanowskiej awans do ćwierćfinału Mistrzostw Polski.

Finałowy turniej w hali giżyckiego COS-OPO gospodynie rozpoczęły od wygranej 2:0 z Truso Elbląg. Giżycczanki pokazały moc zwłaszcza w drugiej partii, miażdżąc rywalki do 6. W drugim meczu KS MOSiR wygrał z Green Volley Ełk 2:1, trochę na własne życzenie fundując sobie tie-breaka (w którym ełczanki miały już niewiele do powiedzenia). Decydujące o złotym medalu starcie z Chemikiem Olsztyn, który w całych bieżących rozgrywkach nie stracił ani jednego seta, zawodniczki Iwony Kochanowskiej rozpoczęły nie najlepiej, wyraźnie przegrywając pierwszą partię do 15. W drugiej odsłonie gospodynie walczyły już jednak jak równy z równym i w pewnym momencie – po okresie kapitalnej gry – prowadziły nawet 16:10. Niestety, faworytki finału błyskawicznie zniwelowały straty i wyszły na dwupunktowe prowadzenie, którego nie oddały już do końca, ostatecznie wygrywając partię 25:21. Trzecie miejsce w mistrzostwach przypadło Green Volley Ełk.

W srebrnej drużynie wystąpiły: Maja Kobielska – kapitan, Julia Goszczycka, Amelia Połojańska, Barbara Andrzejewska, Natalia Krysiak, Maja Skupień, Katarzyna Merska, Nina Baranowska, Kinga Kosecka, Dagmara Rodziewicz, Antonia Mościcka i Hanna Ciechanowicz.

 

Comments are closed.